Yeni Malatyaspor Başkanı Ahmet Yaman: Ligden çekildiğimizi federasyona bildirdik

Colocephali

Global Mod
Global Mod
Yeni Malatyaspor Başkanı Ahmet Yaman: Ligden çekildiğimizi federasyona bildirdik10.02.2023 15:45 Son Güncelleme: 10.02.2023 15:51


Depremde en sayı yara saha futbol takımları arasındaki Yeni Malatyaspor ligden istifa kararı öncü. Başkan Ahmet Yaman konuyla ilgili Beinsports’a açıklamalarda bulundu.


BAL’ın Ronaldo’suydu: Yetiştirme yurdunda büyüdü, depremde hayatını kaybetti

Yeni Malatyaspor kalecisi Ahmet Eyüp Türkaslan vefat etti

Başkan Ahmet Yaman şöyle konuştu: “Türkiyemizin başbağ sağ olsun. Şu zihin bulunduğum hâl içler acısı. Çok şükür yağış bitti en azından icraat rahat tek şekilde sürme edebiliyor. Enkazların başında sayı ekip müdahale ediyor. Zaman geçti ama enkazdan tek kişi beraberce yaşayan çıksa bizim mutluluğumuz oluyor. Enkaz altında burada binlerce kişi var. Şu zihin bulunduğumuz hâl sayı kötü, içler acısı. Şehrimiz hayalet şehire dönüştü, inanılmaz zor durumdayız. Yardımlar buraya ulaştı, onları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya çalışıyoruz. Yiyecek-içecekten yana sıkıntımız yok yalnız yetişkin tek keçe ve konteyner ihtiyacımız var.


‘Ligden çekildiğimizi federasyona bildirdik’

5 gündür kulübe gitmemiştim, şimdi kulüpten dönüyorum. Kulüpteki yetkili arkadaşları topladım, kulübümüz içler acısı. Altyapı ve üstyapı tarumar. Orada ne konaklayabiliriz ne dahi kalabiliriz. Kararımız, ligden gerilemek oldu. Ligden çekildiğimizi federasyona bildirdik. Futbol oynama gibi tek şansımız yok. Oyuncularımızdan akraba vefat etti. Biz içildikten ligde yokuz.

‘Ligde kalırsak halka moral olur’

Federasyondan haklarımızla ilgili bize henüz tek avdet olmadı ama sayı bile önemli olumsuzlama. Biz şu zihin halkımızın dertleriyle ilgileniyoruz. Şu zihin insanlara ne spor izletecek ne dahi onları eğlendirecek tek durumumuz yok. Ligde kalıp kalmamak sayı önemli olumsuzlama bizim için. Takdir federasyonun ama ligde bırakırsalar şehrimze moral olur. Gelecek sene inşallah hayat normalde dönerse halkımız için moral olur.”
Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için forumhizmeti@gmail.com adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.