Tiginler ne demek ?

resepsiyoncu

Global Mod
Global Mod
Tiginler, Cin tarihinde bir Ack Kole snfnn addr. Ulke tarihi yaklask 2000 yl oncesine dayanmaktadr ve Tiginler ozellikle Cin devleti tarafndan korunan ve degerli bir snf olma ozelligi tasmaktadr. Bu makalede Tiginlerin ne oldugu, nereden geldigi, ozellikleri ve Cin tarihi icerisindeki onemi tartslacaktr.

Tiginlerin Ne Oldugu ve Nereden Geldigi

Tiginler, Cinin eski devletlerinden olan Zhou devleti'nin (1045-256 BC) kurulmasndan sonra ortaya ckan bir kole snfdr. Zhou devleti topraklarnn buyuk ksmnn snrlar icerisinde yasayan ve uretim faaliyetlerinde kole olarak kullanlan insanlarn ortak adyd. Tiginler, ozellikle kole olarak toprak isleme, hayvanclk ve madencilik gibi cesitli islerde kullanlan insanlard.

Bu koleler, cogunlukla bir devlet tarafndan veya devletin baskan tarafndan calstrlyordu. Tiginler, cogunlukla devlet tarafndan korunuyor ve devletin korumas altnda yasyorlard. Devlet tarafndan korunan bu insanlar ayn zamanda devletin onemli uyelerinden saylyordu.

Tiginlerin Ozellikleri ve Cin Tarihi Icerisindeki Onemi

Tiginler, ozellikle Cin tarihi icerisinde cok onemli bir yere sahiptir. Bu insanlar Cin tarihi icerisinde onemli roller oynadlar. Ornegin, Tiginler ayn zamanda baz Cin devletlerinin topragnn zenginlestirilmesi ve toprakta uretim faaliyetlerinin genisletilmesi icin calstlar.

Tiginler de ozellikle Cin tarihindeki diger snflardan farkl olarak, ozel haklar ve ayrcalklar vard. Ornegin, ucretleri daha yuksekti ve daha iyi yiyecekler ve konaklama kosullarndan yararlanyorlard. Ayrca, Tiginler ayrca kulturel etkinliklerde veya siyasi alanlarda konusma haklarnn sahibiydi.

Sonuc olarak, Tiginler, Cin tarihinde ozellikle onemli bir snft. Bu insanlar, devlet tarafndan korunmus ve ozel haklar vard. Ayn zamanda uretim faaliyetlerinin yaylmas ve topragn zenginlestirilmesi icin onemli roller oynadlar.