Tenis: Takım zaferinin ardından: Zverev ve Co. Melbourne'a gidiyor

fator

New member
tenis
Takımın zaferinden sonra: Zverev ve Co. Melbourne'a gidiyor

Alexander Zverev geçen yıl Melbourne'de ikinci turda elendi. Fotoğraf

© Mark Baker/AP/dpa

Yeni tenis yılının başlangıcı Alexander Zverev and Co. için bundan daha iyi olamazdı. Ancak United Cup'taki zaferin ardından bir sonraki önemli olay şimdiden yaklaşıyor.

Alexander Zverev ve Co. yeni yılın ilk zaferini Sidney'de kapsamlı bir şekilde kutladı. Harika oynayan Zverev şampanya mantarlarını patlattı ve takım patronu Torben Beltz uzun bir gece geçireceğini duyurdu.

Ancak United Cup'taki hak edilmiş zafer partisinin ardından Almanya'nın tenis yıldızları dikkatlerini hızla bir sonraki büyük hedefe çevirdi. Sonuçta Avustralya Açık, Zverev, Angelique Kerber ve diğer Alman tenis profesyonellerinin bir sonraki olumlu manşetleri yapmak istediği Pazar günü Melbourne'de başlıyor.

Avustralya Açık öncesi dinlenme

Yeni sezonun ilk Grand Slam turnuvasında başarılı olabilmek için önümüzdeki günlerde biraz dinlenmeye geçilecek. Doğum izninden sonra ilk kez takım müsabakasına çıkan Kerber, “Artık iyice iyileştiğim için bu benim için özellikle önemli. Sonra Melbourne'da nasıl oynayabileceğimi göreceğiz” dedi. Bu nedenle Adelaide'deki WTA turnuvasına katılımını kısa süre içinde iptal eden 35 yaşındaki oyuncu, “Burada beş zorlu maç geçirdim. Artık nerede durduğumu biraz daha iyi biliyorum” dedi.

Beş zorlu maç; bu özellikle Zverev için geçerliydi. Olimpiyat şampiyonu beş tekliden dördünü kazandı, üç seti dört kez geçmek zorunda kaldı ve aynı zamanda tüm karışık oyunları da oynadı. Özellikle Cuma günü Yunanistan'a, Cumartesi günü Avustralya'ya ve Pazar günü Polonya'ya karşı yapılan üçlü çift vardiya olumsuz etki yarattı. Zverev, “Bu formatın, özellikle de üç günde altı maç oynamak zorunda kaldığım son üç günün, belki de Grand Slam turnuvasından bile daha zor olduğunu düşünüyorum” dedi. “Bir Grand Slam'de beş set oynayabilirsiniz ama sonra bir gün izin alırsınız.”

Zverev şimdi Avustralya Açık hazırlıklarının yeniden hız kazanması için bu süreyi kullanacak. Geçen yıl United Cup'ta tüm tekli maçlarını kaybettikten sonra Melbourne'de ikinci turda elendi. Bu sefer büyük bir güvenle Yarra Nehri'ne doğru yola çıkar.

dpa

#Konular