Tenis: Becker'in izinden gitmek: Alcaraz kendinden şüphe duymayı yeniyor

fator

New member
tenis
Becker'in izinden gidiyor: Alcaraz kendinden şüphe duymayı yeniyor

Carlos Alcaraz zaferinin ardından kutlama yapıyor. Fotoğraf

© Ryan Sun/AP/dpa

Carlos Alcaraz, Wimbledon zaferinden bu yana şampiyonluk kazanamamıştı. Indian Wells'te bir Alman ikonuyla aynı hizaya geliyor ve “kafamdaki sorunlardan” bahsediyor.

Boris Becker rekorunu Carlos Alcaraz'la paylaşmaktan mutluluk duydu. İspanya'nın genç yıldızı, Alman tenis ikonundan bu yana 21 yaşında Indian Wells Masters'ta üst üste ikinci kez şampiyonluğu garantileyen ilk profesyonel oldu. Becker, Alcaraz'a “Tebrikler” yazdı ve istatistikleri sosyal medyada yaydı. ağlar. “En iyi haline geri dönüyor.”

Alcaraz son zamanlarda kendisinin bu en güçlü versiyonunu arıyordu. Dünyanın iki numarası, Rus Daniil Medvedev'e karşı kazandığı son zaferin ardından kollarını daha da rahatladı. Alcaraz, sekiz aydan uzun bir süre önceki Wimbledon zaferinden bu yana şampiyonluk kazanamamıştı ve şimdi kendinden şüphe duymaya başlamıştı. İspanyol rahatlamış bir şekilde, “Bu kupayı almak, bu turnuvayı kazanmak benim için çok şey ifade ediyor, çünkü kafamdaki pek çok problemin, pek çok fiziksel problemin üstesinden gelmek zorunda kaldım.” dedi.

Şubat ayının sonunda Alcaraz, Rio de Janeiro'da ayak bileğinden sakatlanarak yavaşladı; bu kariyerindeki ilk sakatlık değildi. İspanyol, Indian Wells'teki açılış antrenmanının sadece 30 dakika sürdüğünü ve hareket edemediğini hatırladı. “Özellikle ayak bileğim konusunda pek çok şüphem vardı. En iyi tenisimi oynayamadım, kendimi iyi hissetmiyordum. Ama sonra her maçta kendimi geliştirdim.”

Yılın başında Avustralya Açık'ta Alcaraz, Alexander Zverev'e yenilgiyi kabul etmek zorunda kaldı. Kaliforniya çölünde Alman Olimpiyat şampiyonuna karşı elde ettiği kendinden emin çeyrek final zaferinin ardından 20 yaşındaki oyuncu, İtalyan Jannik Sinner'ı da mağlup ederek şu andaki en güçlü profesyonel oldu.

Açığı mücadele ruhuyla kapattık

Medvedev'e karşı finalde Alcaraz zaten 0-3 gerideydi ancak daha sonra mücadele etti ve sonunda eşitlik bozmalarda raundu kazandı. İkinci sette İspanyol oyuncu yalnızca bir oyundan vazgeçti ve sezonun ilk Masters 1000 turnuvasını 7:6 (7:5), 6:1'lik skorlarla kazanmakta pek zorlanmadı. Alcaraz, “Turnuvaları kazanmak yardımcı oluyor. Bu bana sonraki turnuvalar ve gelecek her şey için güven veriyor” dedi.

Profesyonel tenis tarihinin en genç dünyanın bir numarası da başka bir ünlü listeye girdi. Yalnızca vatandaşı Rafael Nadal, 20 yaşındayken Masters kategorisinde en az beş turnuva galibiyetini kutlayabildi.

Alcaraz önümüzdeki iki hafta içinde doğrudan Miami'de bu dengeyi geliştirmek istiyor. Sırp dünya bir numarası Novak Djokovic'in özel programı nedeniyle iptal etmesi nedeniyle bunun şansı daha da yüksek.

Alcaraz, Florida'ya gitmeden önce başka bir tuhaf durumla yüzleşmek zorunda kaldı. Zverev'le yapılan düelloda arı sürüsü uzun bir ara vermişti ve son zaferin ardından yapılan basın toplantısında hoparlörlerden aniden tiz bir ses duyuldu: Acil bir durum nedeniyle binanın derhal boşaltılması gerekiyordu. Alcaraz güldü, kafası karışarak etrafına baktı ve ardından yanlış alarmı kullanarak şaka yaptı: “Sanırım sahadaki ateşim yüzünden.”

dpa

#Konular