Silinen Videoları Geri Getirme (Çözüm)

Adanali

Member
Silinen videoları geri getirme hakkında bilgi almak için doğru adreste olduğunuzu söyleyebiliriz. Sizin için önemli olan video veya fotoğrafları sildiğinizde, telefonunuz bozulduğunda ya da kırıldığında silinen videoları geri getirmek istersiniz. Bir android telefondan verileri kurtarma işlemini çeşitli farklı şekilde yapabilirsiniz.
1. Buluttan Silinen Videoları/Fotoğrafları Kurtarmak
Bulut uygulamalarının ve fotoğraf uygulamalarının birçoğu fotoğraf ve videoları arka planda yedeklemeyi önermektedir. Bu öneriyi yaptıysanız fotoğraf videoların silinmemiş olma ihtimali vardır. Galeriden sildiğimiz şeyler yedekleme uygulamasından silinmemektedir.
1- Google Fotoğraflarda fotoğrafı ya da videoyu açtıktan sonra menüden cihaza kaydet seçeneğini seçmelisiniz.
2- Dropbox’ta video ya da fotoğraf Dışa Aktar > Cihaza Kaydet yolunu takip etmelisiniz.
Çoğu bulut hizmet sağlayıcısı, silinen dosyaları belirli bir zaman dilimi içinde geri yüklemenizi sağlayan çöp kutusu kullanmaktadır. Böylelikle silinen fotoğrafları ve videoları geri getirme şansına sahip olabilirsiniz.
2. Google Fotoğraflar’dan Silinen Dosyaları Kurtarmak
Google Fotoğraflar uygulamasında bir şeyi sildiyseniz çöp kutusundan geri getirme şansınız bulunmaktadır. Bunu yapabilmek için uygulamayı çalıştırmış olmalısınız.
1- Google Fotoğraflar uygulamasını açın ve çö kutusuna gidin.
2- Çöp kutusu menüsü kenar çubuğunda bulunmaktadır.
3- Kurtarmak istediğiniz her görüntüye basılı tutun ve geri yükle deyin.
30 gün içerisinde çöp kutusunda bulunan her şey silinmektedir.
3. Microsoft OneDrive’dan Silinmiş Dosyaları Kurtarmak
Microsoft OneDrive uygulaması Google’ın Drive uygulamasına oldukça benzemektedir. Burası bir bulut yedekleme servisidir. Silinmiş dosyalar 30 gün burada kalır.
  • Microsoft OneDrive uygulamasını açın.
  • Ben seçeneğini tıklayın ardından Geri Dönüşüm Kutusu kısmına gidin.
  • Dosyalarınızı seçin ve Geri Yükle simgesine dokunun.
4. Dropbox’tan Silinen Dosyaları Geri Yüklemek
Dropbox’ta silmiş olduğunuz şeyleri geri yükleyebilmek için masaüstü ya da dizüstü pc de oturum açmalısınız. 30 gün içerisinde sildiğiniz şeyleri geri yükleyebilirsiniz.
  • Dropbox hesabınızda oturum açın.
  • Ardından Dosyalar kısmına ve Silinmiş Dosyalar seçeneğine giriş yapın.
  • Burada geri yüklemek istediğiniz dosyaları seçebilir ve Geri Yükleme işlemini yapabilirsiniz.
5. Geri Dönüşüm Kutusunu Kullanmak
Birçok telefon modelinin yerleşik geri dönüşüm kutusu vardır. Bulut yedekleme seçeneklerini ettiyseniz ilk yapmanız gereken geri dönüşüm kutusu ya da çöp kutusu kısmını kontrol edebilirsiniz.
Bu klasör aracılığı ile son sildiğiniz bütün dosyalara erişim sağlayabilirsiniz. Geri dönüşüm kutusu klasörünü cihazınızın çeşitli kısımlarında bulabilirsiniz. Bu nedenle bulutta bulamadığınız dosyayı herhangi bir işlem yapmadan önce geri dönüşüm kutusunda aramak iyi bir fikir olacaktır.

6. WhatsApp Yedeklemesini Kontrol Etmek
WhatsApp üzerinden alınan ya da gönderilen bir dosya ise geri getirme işlemi için birçok yöntem bulunmaktadır. Burada en önemli yöntem yapılan konuşmayı kontrol etmektir. Bir diğer yöntem ise cihazı PC’ye bağlayıp WhatsApp medya klasörünü kontrol edebilirsiniz. Eğer burada da bulamazsınız WP yedeklemesini açtıysanız Google Drive üzerinden verilere ulaşabilirsiniz.
7. Masaüstü Veri Kurtarma Programlarını Kullanmak
Recuva ya da EaseUS gibi programları kullanabilirsiniz. Bunun için android işletim sistemine sahip cihazınızı bilgisayarınıza bağlamanız ve programı çalıştırmanız gerecektir. Programın sunduğu adımları takip ederek kaybolan verilerinizi kurtarabilirsiniz.
8. Android Veri Kurtarma Programlarını Kullanmak
Şayet masaüstü programlarla kaybettiğiniz veriler geri gelmediyse Android mağazasında sunulan veri kurtarma uygulamalarını kullanabilirsiniz. Dumpster Geri Dönüşüm Kutusu veya DiskDigger uygulamaları bunlardan en popüler ve en kullanışlı olanlarıdır.
Bu uygulama aracılığı ile son sildiğiniz fotoğraf ve videoları geri getirebilirsiniz. Tabii ki alternatif uygulamalar bulunmaktadır.