Sigulda'daki Dünya Kupası: Tobogganer Taubitz genel Dünya Kupası galibi

fator

New member
Dünya Kupası Sigulda'da
Tobogganer Taubitz genel Dünya Kupası şampiyonu

Bitişte mutlu: Genel Dünya Kupası şampiyonu Julia Taubitz. Fotoğraf

© Roman Koksarov/AP

Julia Taubitz bir kez daha kendini kızak kraliçesi ilan etti. Ancak bir meslektaşım günün zaferini kutladı.

Başparmak aşağıyı gösteriyordu, Julia Taubitz Sigulda'daki Kızak Dünya Kupası'nda üçüncü olmaktan pek memnun değildi. Takım arkadaşı Anna Berreiter'in sezondaki ilk galibiyetine rağmen genel Dünya Kupası zaferini erken elde etmeyi başardı. Sprint dünya şampiyonu “Hiç bilmiyordum. Hiç saymıyorum” dedi: “Bu çok büyük. Gerçekten mutluyum.”

Eski dünya şampiyonu Anna Berreiter'in iyi bir performans sergilemesi ve bugüne kadarki en zorlu rakibi Avusturyalı Madeleine Egle'nin sezonun en kötü sonucunu 14. sırada kaydetmesi, Taubitz'in genel sıralamada yeniden kazanmasına yetti. 27 yaşındaki oyuncu hat-trick yaptı ve son üç yıldır genel Dünya Kupası'nı kazandı. Kızak sezonunun son iki tek koltuklu kadın yarışı öncesinde, Berreiter ve Egle'nin (her biri 672 puan) 865 puan önünde lider durumda bulunuyor.

24 yaşındaki Anna Berreiter, Letonya'daki tek koltuklu yarışmayı yerel kahraman Elina Vitola ve Julia Taubitz'in önünde kazandı. Tek koltuklu yarışı kazanan Berreiter, “Son zamanlarda vücudum bana pek çok oyun oynuyor. Bugün de pek formda değildim, hafta boyunca hastaydım. Tüm gücümü topladım” dedi. bir yıl önce Oberhof'ta dünya şampiyonluğu. Son olarak Altenberg'deki Dünya Şampiyonasında Bavyeralı sporcu madalyasız kaldı. İkinci turda yakaladı ve yedinci sıradan liderliğe yükseldi. “Genel olarak tatmin olabilirim” yorumunu yaptı.

dpa

#Konular