Şampiyonlar Ligi: Don Carlo'dan saygı: Leipzig “sınırlarını zorlamalı”

fator

New member
Şampiyonlar Ligi
Don Carlo'dan saygı: Leipzig'in “sınırlarını zorlaması” gerekiyor

RB Leipzig, Şampiyonlar Ligi'nde ilerlemek için minimum şansı kullanmak istiyor. Fotoğraf

© Jan Woitas/dpa

Madrid'de ilerlemek RB Leipzig için büyük bir sürpriz olacaktır. İspanyol Olmo oldukça motive ve “mükemmel bir oyun” talep ediyor.

Şampiyonluk koleksiyoncusu Carlo Ancelotti'ye göre RB Leipzig'le ilgili mesele henüz net değil. Başarılı Real Madrid antrenörü, Çarşamba günü (21:00/DAZN) son 16 turundaki belirleyici maç öncesinde yıldızlarını “İkinci maçta dikkatli olmalıyız” diye uyardı.

İlk maçtaki 1-0'lık galibiyetin ardından Royal takımının kaydettiği ilerleme sadece bir formalite gibi görünüyor, ancak Leipzig takımı “Don Carlo”nun büyük saygısını kazandı. 64 yaşındaki oyuncu, Bundesliga'yı beşinci sırada bitiren oyuncunun “Güçlü bir rakip” olduğunu söyledi.

Buna göre Leipzig halkı henüz vazgeçmiş değil. Başantrenör Marco Rose, RB'nin “her alanda sınırlarını zorlayacağını” söyledi. “Sadece umut etmekle kalmamalıyız, buna inanmalıyız. Sahada olağanüstü güçlü bir performans ortaya koyacağımıza inanmalıyız ama aynı zamanda şansa da ihtiyacımız var. İlk maçta eşit şartlarda oynayabileceğimizi gösterdik.” dedi Rose Madrid'de.

Özel akşamdan önce Olmo

Bir İspanyol, RB'ye özel bir ivme kazandırmak istiyor. FC Barcelona'nın La Masia gençlik akademisinde eğitim gören İspanyol milli takımı Dani Olmo, “Bu özel bir senaryo; burada, Santiago Bernabéu Stadyumu'nda Şampiyonlar Ligi'nde son 16 turu rövanş maçı. Tabii ki kazanacağımızı umuyorum” dedi. . Olmo, “İlk kez kendi ülkemde ve Bernabéu'da olma fırsatına sahip oluyorum. Kendimi çok iyi hissediyorum, çok motiveyim” dedi.

Maç planıyla ilgili hiçbir şeyi açıklamak istemedi. Çok dikey, atak yapan bir Madrid bekliyoruz. İlerleyebilmemiz için oyunumuzun mükemmel olması gerekiyor. Verimli ve etkili olacağımızı umuyoruz. Ancelotti kibre karşı uyardı. Ancelotti, Leipzig'in tehlikeli olduğunu bildiklerini ve diğer şeylerin yanı sıra savunmadan atağa hızlı ve iyi bir şekilde geçebileceklerini vurguladı. “Fakat elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız. Konu henüz karara bağlanmadı.”

Yabancı, geçen yıl grup aşamasında evinde aldığı 3-2'lik galibiyetten bu yana Real'i nasıl yeneceğini biliyor. RB ayrıca geçen sezon Bernabéu'da Fede Valverde ve Marco Asensio'nun iki harika anı skoru 2-0 yapmadan önce kendilerini pahalıya satmıştı. Marco Rose'un takımı enerji, baskı ve birlik ile çok şey başarabilecek olsa da Real'in tüm pozisyonlarda bireysel olarak daha iyi bir kadroya sahip olması muhtemeldir.

RB minimum hedefi tehlikede

Avrupa Kupası gezisi Madrid'de sona ererse, Leipzig takımının birinci sınıfta yalnızca bir görevi daha olacak. Bundesliga'da RB şu anda dördüncü sırada yer alan Dortmund'un bir puan gerisinde bulunuyor ve yeniden Şampiyonlar Ligi'ne katılmak kulübün en büyük önceliği. Sekiz sezonda yedinci kez olacaktı. Ancak bu asgari hedefe ulaşmak da şüphelidir.

Olmo gibi yıldızları elde tutmak için Avrupa'nın en büyük futbol sahnesine katılım şarttır. Arkadaşı Olmo gibi Barselona'da yetişen Hollandalı Xavi Simons da diğer üst düzey kulüplerin heyecanını uyandırıyor. İspanyol futbolcu, “Xavi ve ben saha dışında da arkadaşız” dedi.

Gerçek yıldız Bellingham'ın midesi öfkeyle dolu

20 yaşındaki Simons, bu kategorilerde 15 kaleye şut ve 15 asistle Şampiyonlar Ligi'nin en iyi üçüncü oyuncusu oldu. Bu sezon şu ana kadar sadece PSV Eindhoven'dan Johan Bakayoko (21/16) ve Real'in yıldızı Jude Bellingham (16/15) Paris Saint-Germain'den alınan krediden daha iyi performans gösterdi. İngiliz milli oyuncu, ayak bileğinden sakatlanarak ilk maçı kaçırdı ve şimdi Real kadrosuna geri döndü.

Valencia'da kırmızı kart görmesi ve golüne izin verilmemesinin ardından midesinde büyük bir öfke oluştu. Rose onu Dortmund'da birlikte geçirdikleri zamanlardan iyi tanıyor. Rose, “Çok iyi bir karaktere sahip süper bir çocuk, her maçı kazanmak isteyen bir savaşçı. Onun Real'deki ilk yılında bu kadar özel bir role sahip olacağını düşünmezdim” dedi.

Beklenen kadrolar:

Real Madrid: Lunin – Carvajal, Tchouameni, Rüdiger, Mendy – Valverde, Kroos, Camavinga – Bellingham – Rodrygo, Vinicius Junior

RB Leipzig: Gulacsi – Henrichs, Orban, Lukeba, Raum – Schlager, Haidara – Olmo, Simons – Openda, Sesko

Hakem: Davide Massa (İtalya)

dpa

#Konular