Rudi Völler milli teknik direktör mü olacak? Çoğunluk buna karşı ve Avrupa Şampiyonası için çok az umutları var

fator

New member
Yıldıza Civey araştırması
Rudi Völler milli teknik direktör olarak devam etmeli mi? Çoğunluk buna karşı

Rudi Völler (sağda), DFB’de Fransa’ya karşı yedek kulübesindeydi ve Almanya 2-1 kazandı.

© David Inderlied / DPA

Finn RüttenRudi Völler, Fransa’ya karşı oynanan maçta milli takımın yedek antrenörü olarak iyi bir iş çıkardı. Çoğunluk hâlâ devam etmesini istemiyor. Ve Almanların gelecek yaz kendi ülkelerinde düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’na dair pek umudu yok.

Hansi Flick’in görevden alınmasının ardından DFB, milli takım için umutsuzca yeni bir teknik direktör arıyor. Rudi Völler Salı günü Fransa’ya karşı tek seferlik yedek kulübesindeydi ve hemen kazanmayı başardı. Elbette sadece bir deneme maçı ama Völler’in pozisyonu devralması gerektiğine dair sesler şimdiden artıyor. Kamuoyu araştırma enstitüsü Civey görevlendirdi yıldız Bununla ilgili bir anket yapıldı. Sonuç: Yüzde 35’lik bir çoğunluk eski takım patronunun yeni teknik direktör olmasına karşı. Yüzde 28’i Völler’in teknik direktörlüğe dönmesini desteklerken, yüzde 37’si ise kararsız. Bu ret, oyların neredeyse yarısının verildiği futbol taraftarları arasında özellikle açık.Völler, DFB takımının antrenör kadrosuna yalnızca bir maç için dönmek istediğini ve bunun ötesinde müsait olmayacağını zaten belirtmişti. Şu anda en ateşli aday, yakın zamanda FC Bayern Münih’ten atılan Julian Nagelsmann.


Almanlar kendi ülkelerindeki Avrupa Şampiyonası konusunda kötümser
DFB’nin ayrıca antrenör arayışını da hızlandırması gerekiyor çünkü önümüzdeki yaz kendi sahasında oynanacak Avrupa Şampiyonası yaklaşıyor. Ancak anketimizde Almanlar 2024 Avrupa Şampiyonası’na oldukça şüpheci yaklaşıyor. Neredeyse yüzde 30’u ön eleme turunda elenmeyi beklerken, sırasıyla yüzde 14 ve 15’i son 16 turunda ya da çeyrek finalde başarısızlık bekliyor. Yalnızca yüzde yedisi DFB takımının yarı finale çıkacağına inanıyor ve yalnızca yüzde üçü kendi ülkelerinde Avrupa Şampiyonası’nı kazanacağına inanıyor.


Ankete katılan futbol taraftarları arasında çeyrek finaller, yüzde 25 ve yüzde 24 ile ön turun hemen önünde gerçekleşti. En az yüzde beşi turnuvada başarıya inanıyor. Bir diğer ilginç nokta ise, görünüşe bakılırsa özellikle gençlerin milli takıma güveni yok. 40 yaşın altındakilerin neredeyse yüzde 40’ı Avrupa Şampiyonası’nda ön turdan çıkmayı bekliyor. Yaşlandıkça karamsarlığınız azalır. 65 yaş üstü kişilerin yalnızca beşte biri grup aşamasında başarısız olacağına inanıyor.


Civey, 13-15 Eylül tarihleri arasında Stern için 18 yaş ve üzeri yaklaşık 5.000 Alman vatandaşıyla çevrimiçi anket yaptı. Veriler, yaklaşık bir milyon doğrulanmış ve aylık aktif katılımcının bulunduğu çevrimiçi bir panelde toplanıyor. Sonuçlar, yüzde 2,5’lik istatistiksel hata (genel sonuç) dikkate alınarak, kotalar ve ağırlıklandırma nedeniyle temsili niteliktedir.

#Konular