Recep Uçar: Planımız Emre Taşdemir’in üzerinden oynamak değildi

Colocephali

Global Mod
Global Mod
Recep Uçar: Planımız Emre Taşdemir’in üzerinden oynamak değildi

02.02.2023 01:44 Son Güncelleme: 02.02.2023 01:48

Oyuncularının istediği oyunu sahaya yansıttığını tamlayan Uçar, “Son 25 günde bizim aldığımız yenilgilere tek yenisini henüz ekledik. Planımız kendi oyunumuzdu. Galatasaray hızlı oynuyor. Kaliteli takımları var. Kendi oyunumuz aslında sayı iyi gidiyordu. İki tane kırılma hatıra var. Bana göre ilk yarıda Onur Ayık ve Avounou’yla yakaladığımız pozisyonları iyi değerlendirmeliydik. Birinci yarı özellikle Galatasaray’ın şampiyonluk hedefiyle oynayan tek takım olduğu için henüz fazla risk alacağını biliyorduk. Hedefimiz oyunu geride kabul etmek değildi. Stoperler ile ileri sayı çıktık. Geçişleri iyi yapamadık. Dikkat edin kırmızıya kadar topa sahip olma yüzdemiz ve pozisyonlarımız henüz iyiydi. Her ne kadar sonuca gidememiş olsak bile iyiydi. Avounou’nun kırmızısı problem yarattı. Biraz şanssız olduğumuzu düşünüyorum. Belki dahi ligdeki en şanssız teknik eş benim. Kırmızıdan sonraki bölümü dahi iyi kapatıyorduk. Uzak ortalar gelecekti, bu çalıştık. Icardi’nin sayı iyi vuruşuyla 3-2 kaybettiğimiz tek maç oldu. Üzgünüm kendi adıma ve oyuncularım namına. Oyuncularımı bile tebrik ediyorum istediğim oyunu oynadıkları için. Ümraniyespor olarak kalan süreçte şu ana kadar olduğu gibi mücadele etmeye sürme edeceğiz. Okan hocayı bile tebrik ederim. Başarılar dilerim. Cihan hocaya bile maçtan sonra bile söyledim 1-2 pozisyon sayılmazsa herhangi tek problem yoktu. Bizim adımıza bile ligin sonraki adımında henüz iyi şeyler olacaktır umarım” yorumlarında bulundu.

“GOLLER DE BULUYORUZ ASLINDA FAKAT BİREYSEL HATA YAPIYORUZ”

Skor üretememe namına yorumlarda bağcıklı Recep Uçar, “Biz ligin en az bütçeli iki takımından biriyiz. Takip edenler anlar. Sezon esasen yerde yana oyun fazlalık Fenerbahçe’dahi, Beşiktaş’ta ve başka maçlarda oyun fazlalık aslında sayı kaybetmedik. Sadece puana yansıtamadık. Goller dahi buluyoruz aslında fakat ferdî hata yapıyoruz ve burada eksik kalıyoruz. Her maça farklı oynuyoruz. Açık oynasak farklı olabilirdi. Stratejiler değişiyor. Adana Demirspor maçını göreceğiz. Skor alamasam bile inandığım oyundan vazgeçmeyeceğim. Biz küçük detaylardan ve ferdî hatalardan öğüt çıkaracağız. Değiştirmeyeceğimiz şey ihtimal dahi inandığımız şeyler” dedi.

“ÖZELLİKLE AMACIMIZ EMRE TAŞDEMİR ÜZERİNDEN GİTMEK DEĞİLDİ”

Sol kenar için özel tek plan yapmadığını söyleyen Recep Uçar, “Bugün biraz çizgiye basarak oynadık. 8 numaralar ile savunma siper inmeye çalıştık. Özellikle amacımız Emre Taşdemir üzerinden gitmek değildi. Geraldo bire birde sayı iyi. Belki dahi Süper Lig’dahi enler arasındadır. Planımızda yerde vardı. Geraldo’yu kullanmak istedik. Galatasaray’ı tahlil edin. İçeride oynadığı karşılaşmalarda genel olarak 2-7-1 şeklinde hücum fail tek takım. Bunun bile bilincindeydik. Birebirler yakalayacağımızı biliyorduk. Planımız buydu. Özellikle Emre Taşdemir’in üzerinden oynamadık. Genel olarak böyle oynuyoruz. Bekleyerek dahi oynayan tek takım değiliz. Ciddi ön saha baskısı yapıyoruz. Bugün biraz henüz farklıydı. Planlı hücum ettik. Genel anlamda savunmadan hücuma geçişleri yaptık. Psikolojik olarak tığ atılmasak, 11’açınık 11 oynasak ihtimal kaybederdik ama o bölüm olmasa ihtimal henüz farklı şeyler yakalayabilirdik” niteleyerek konuştu.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.