PGA Turu: Oyuncularda Zafer: Dünyanın bir numaralı Golfçü Scheffler

fator

New member
PGA Turu
Oyuncularda Zafer: Dünyanın bir numaralı Golfçü Scheffler

Scottie Scheffler, Florida’da Oyuncular Şampiyonasını kazandı. Fotoğraf

© Charlie Neibergall/AP


Scottie Scheffler, dünya golf sıralamasında yeniden zirvede. ABD’li yıldız, Oyuncuları kazanır ve rekor para ödülü toplar. TPC Sawgrass’taki ünlü 17. delik, gösterinin olduğu yerdir.

ABD’li golf yıldızı Scottie Scheffler, birinci sınıf oyuncuların yer aldığı Oyuncular Şampiyonası’nda kazandığı zaferle dünya sıralamasında bir kez daha zirveye yerleşti.


Son Masters şampiyonu İngiltere’den Tyrrell Hatton (276), Norveç’ten Viktor Hovland ve ABD’den Tom Hoge’u (her ikisi de 278) geçti.


Scheffler, PGA Tour’daki altıncı galibiyeti için 4,5 milyon dolarlık rekor para ödülü kazandı. Oyuncular Şampiyonası, dört büyük turnuvadan sonra golfteki en önemli bireysel yarışmadır.


Scheffler, TPC Sawgrass’taki zaferle Jon Rahm’ı dünyada bir numara olarak değiştirdi. İspanyol, Florida’daki turnuvanın ilk gününden sonra bir hastalık nedeniyle emekli olmak zorunda kaldı. Kuzey İrlanda’nın golf yıldızı Rory McIlroy, iki zayıf turun ardından sıralamada başarısız oldu ve erken elendi.


Turnuvanın dört günü, TPC Sawgrass’ın ünlü 17. çim yolunda, 113 metre uzunluğundaki bir ada yeşili olan par 3 çukurunda muhteşemdi. Taraftarlar üç deliği bir arada kutlayabildiler. İlk gün, ABD’li Hayden Buckley bir as’a tek atışla topunu deliğe batırdı. İki gün sonra, İngiltere’den Aaron Rai, son gün ABD’den Alex Smalley başka bir delik bir arada oynamadan önce aynı başarıyı gösterdi.


dpa

#Konular