Osman Zeki Korkmaz: Kuvvetli bir oyun kültürü üretiyoruz

Colocephali

Global Mod
Global Mod
Osman Zeki Korkmaz: Kuvvetli bir oyun kültürü üretiyoruzOsman Zeki Korkmaz, “Teknik adamın saha kenarında olmayışı Beşiktaş’ın motivasyonunu biraz düşürmüştü. Maçtaki eksiksiz hikayeyi dahi yerde anlatmaz tabii. Beşiktaş’ın ilk 30 an tek oyun ritmi vardı yerde haftaya kadar. Beşiktaş’ın apaçık pas ilişki noktalarını kapatarak, uzun topa zorladık ilk yarı. Uzun top yaptıkça Beşiktaş, istediği ritmi yakalayamadı. İlk yediğimiz gol, ihtimal bizim dahi hatamız. Kalecimiz çift vuruş olduğunu fark etmemiş. Uyarmalıydık.” dedi.

İstanbulspor – Beşiktaş: 2-2

“Beşiktaş istediği ritmi yakalayamayınca motivasyon olarak oyundan düştü biraz.” tekbencilik genç teknik eş, “4 yetişkin takımımıza sayı yetişkin saygımız var. Uluslararası değerlerimiz. Türk futbolunun lokomotifleri. Harcamalarına, yönetim şekillerine tek şey söylemeyeceğim. 1 senedir farklı tek oyun kültürü oluşturmaya çalışıyoruz. Bir mesaj vermeye çalışıyoruz. Bu işler başka türlü dahi mümkün. Hikaye nerede biter, bilemem. Biz geçen sezon bile Süper Lig takımı gibi çalışıyorduk. Bu dakikaya kadar arada yapılan harcamalar kadar fark olmadığını gösterdik. Keyifli tek maç oldu. Biz bunu ispatlamaya çalışıyoruz. Beşiktaş’a bu sonra meleküt gönülden başarılar diliyorum. Çok tempolu oynuyorlar. Bence şampiyonluk adayı tek takım. Bu tempolu oyunları henüz bile olgunlaşacaktır.” niteleyerek konuştu.

Osman Zeki Korkmaz, “Ben uzun yıllar yardımcı antrenörlük yaptım. Hep tek itiyat vardır, milli aralardan önce. Tatil rengi açıklanır, iyi sonuç gelince tatil uzatılır. Hafta başbağ futbolculara uzun tatil verdim. Onlara bunu anlattım. Ben oyun kültürümüze inanıyorum. Bugünkü sonuçla ilişkili olumsuzlama. Gol dahi atamayabilir, yenilebilirdik. Ortaya koyduğumuz oyun, samimi gözler tarafından fark edilecekti. İstanbulspor ne oynuyor, ne ortaya koyuyor, Türk futbolunun gelişimine kafa yoranların henüz titiz bakması gerekir. Biz kuvvetli tek oyun kültürü üretiyoruz. Oyuncu üretiyoruz. En yetişkin mutluluğumuz yerde.” ifadelerini sürdürdü.

İstanbulspor’un teknik direktörü son olarak, “Ön alanda hücum sonlandırmada sıkıntımız vardı. Bu hafta süresince 25-30 metreden şut çalıştık. Beşiktaş’ın kalesine gelen isabetli şutların gol olduğu istatistiği vardı. Bu istatistik bizi yanıltmadı.” değerlendirmesini yaptı.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.