NASA Mars Hakkında Yeni Görüntüler Yayınladı

Adanali

Member
ASA, Rover’ın Mars yüzeyini keşfinden yeni fotoğraflar ortaya çıkardı
NASA Mars Hakkında Yeni Görüntüler Yayınladı gelin onlara bakalım.
NASA‘nın Perseverance Mars rover’ı bu fotoğrafı sol navigasyon kamerasını (Navcam) kullanarak kırmızı dünyaya doğru bakarak çekti.
Perseverance Mars rover, mühendislere ve bilim adamlarına mars’ın ne kadar geniş, çorak ve kuru göründüğünü gösteriyor.

Ufukta bir kuş mu var?
Mars gündüz gökyüzü kendi gezegenimizdeki çöl manzarasına benziyor.
Gerçekten kuşa benziyor ne acaba çok merak ettim sizde ne olduğu hakkındaki fikirlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayınız.

Perseverance Mars rover’ın üst kamerası gölgeli dağların üzerinde güneş parıltısı yakalıyor.
Fotoğraflar keşke renkli olsaymış daha net görebilirdik resimlerdeki ayrıntıları vb. şeyleri.

Dünya’daki sayısız nesnede olduğu gibi, güneş Perseverance rover’ın gölgesini Mars’ın kuru ve tozlu zeminine atıyor.
Perseverance Mars rover’ın tekerlekleri yollarımızdaki hiçbir araca benzemiyor.
Genel fiyat etiketi 3,5 milyar dolar (2,7 milyar ABD doları) olan rover, kesinlikle çoğu insanın bütçesinin dışında. Çok pahalı bir proje olmuş sadece tekerlek fiyatı bile böyleyse diğer ekipmanları düşünemiyoru.
NASA’nın Azim Mars gezgini, kızıl gezegende daha önce ortaya çıkarılmamış sırları ortaya koyuyor. Ne gibi sırlar acaba çok merak içindeyiz. Diğer gezegenlerde yaşam varmı? Uzaylılar varmı?

Azim NASA’ya yeni bilgiler göndermeye devam edecek ve hatta 2031’de Dünya’ya ulaşması beklenen örnekleri geri gönderecek.
Acaba ne gibi şeyler keşfedilecek çok merak içindeyim Mars gezegenini çok merak ediyorum sizde ediyormusunuz?
Perservance’ın “jetpack”indeki bir kameradan çekilen bu fotoğraf karesi, tekerlekleri yere inmeden hemen önce, aracı havada yakalıyor.

NASA tarafından sunulan videodaki bu görüntü, 18 Şubat’ta gezegenin yüzeyine yaklaşırken Mars Perseverance rover’ın inişi sırasında konuşlandırılan paraşütü gösteriyor.


Pasadena, Kaliforniya’daki NASA Jet İtiş Laboratuvarı’ndaki yer kontrolörleri, ayağa fırladılar, kollarını havaya ittiler ve altı tekerlekli gezgin Perseverance’ın kızıl gezegene indiğinin onayını alarak hem zafer hem de rahatlama içinde tezahürat yaptı, gelen uzay araçları için uzun bir ölüm tuzağı.

Uçuş kontrolörleri, önceden programlanmış uzay aracının ince Mars atmosferine 19.500km/s hızla veya ses hızının 16 katı hızla çarpması ve düşerken yavaşlaması nedeniyle çaresizce bekledi.İyiki kötü bir sonuç çıkmadı yoksa bütün yatırımlar boşa giderdi e hiçbir araştırmada yapamazdık.
NASA Mars Hakkında Yeni Görüntüler Yayınladı dan bahsettiğimiz yazımız buraya kadardı, sizin NASA Mars Hakkında Yeni Görüntüler Yayınladı hakkında görüşleriniz neler? Aşağı kısımda bulunan yorum bölümünde görüşlerinizi belirtmeyi unutmayınız. Web sitemizdeki diğer haberlere gitmek için buraya tıklayınız. Sizin görüşleriniz bizim için önemli illaki bir yorum yapmaya özen gösterin.