Nagelsmann ile temas: DFB muhtemelen milli antrenör arayışında ilk adımı atacak

fator

New member
Milli antrenör araması
İlk adım: DFB’nin Julian Nagelsmann ile iletişime geçtiği söyleniyor

Milli antrenörlük pozisyonunun favorisi eski Bayern antrenörü Julian Nagelsmann

© Tom Weller / DPA

DFB, yeni bir milli teknik direktör arayışında görünüşe göre Julian Nagelsmann ile temasa geçti. 36 yaşındaki oyuncu, görevden alınan Hansi Flicks’in yerine geçmenin favorisi olarak görülüyor. Dernek, “çok para” buna bağlı olduğu için karara acele etmek istemiyor.

Basında çıkan haberlere göre Alman Futbol Federasyonu, yeni milli teknik direktör arayışı için Julian Nagelsmann ile ilk temasa geçti. Sport1 ve “Bild” gazetesi bunu haber yaptı. 36 yaşındaki oyuncu, kendisini geçen Mart ayında tüm görevlerinden azat eden FC Bayern’e hâlâ sözleşmeyle bağlı. Bayern onursal başkanı Uli Hoeneß, Nagelsmann’ın DFB’ye geçişinin FC Bayern için “kesinlikle başarısız olmayacağını” belirtmişti.

DFB’de, aramadan büyük ölçüde dernek başkanı BeHaberler Neuendorf, Hansi Flick ile yollarını ayırdıktan sonra Salı (2-1) Fransa maçını devralan spor direktörü Rudi Völler ve DFL denetleme kurulu başkanı Hans-Joachim Watzke sorumlu. . Neuendorf çarşamba akşamı Bundesliga’nın kuruluşunun 60. yıldönümü kutlamalarında yaptığı konuşmada, “1000’den fazla isim takas ediliyor” dedi. 62 yaşındaki Watzke, DFB’nin isimlerin başlangıçta ikincil öneme sahip olduğu bir “süreç” içinde olduğunu doğruladı. Watzke, Nagelsmann’la müzakere talebini reddetti.

“İkna edici çözüm”

Neuendorf, “Bunu adım adım yapıyoruz” dedi. Pek çok tartışmada önce profil belirleniyor, ardından somut olarak müzakereler başlıyor. Yeni milli antrenörün yalnızca 2024 Avrupa Şampiyonası’nda mı yoksa sonrasında mı görev alacağının belirsiz olduğunu söyleyen Neuendorf, “İkna edici bir çözüm bulmaya çalışıyoruz” dedi.

Neuendorf’a göre Völler’in kendi evindeki turnuvanın başına geçmesi planlanmıyor. Eski takım patronu kenarda başka maçlar oynanma ihtimalini reddetmişti.

Neuendorf, durumu Bundesliga’daki teknik direktör değişikliğine benzetti ve bu değişiklik genellikle çok daha hızlı tamamlanabiliyor. DFB’de çok daha fazla kişinin dahil olması gerekecekti; Karar nihai olarak denetim kurulu ve hissedarlar toplantısı tarafından verilir. Neuendorf, “Ortada çok para var” dedi. Flick’in 2024 Avrupa Şampiyonası sonrasına kadar geçerli bir sözleşmesi bulunuyor.

şans
DPA

#Konular