Motor sporları: Vettel, Dünya Spor Otomobil Şampiyonası’na geri dönüşünü açık tutuyor

fator

New member
Motor sporları
Vettel, Spor Araba Dünya Şampiyonası’na geri dönüşünü açık tutuyor

Mercedes pilotu Lewis Hamilton (önde) ve Sebastian Vettel, Japonya Grand Prix’si öncesinde. Fotoğraf

© Toru Hanai/AP/dpa


Sebastian Vettel’in yarış pilotu olarak geri dönüşü hakkında her zaman spekülasyonlar yapılıyor. Eski dünya şampiyonu şimdi de son söylentiler hakkında yorum yaptı.

Sebastian Vettel, Dünya Spor Otomobil Şampiyonası’nda motor sporlarına olası bir geri dönüş konusunda açık fikirli.


Dört kez Formula 1 dünya şampiyonu, dayanıklılık dünya şampiyonasının başlangıcına ilişkin spekülasyonlarla ilgili olarak Suzuka’daki “Auto, Motor und Sport” ticaret dergisine şunları söyledi: “Şu ana kadar hiçbir şey imzalanmadı veya karara bağlanmadı, ancak konu şu anda elimde” Aklımın bir köşesinde. Karar vermek için hala zamanım var.” 36 yaşındaki futbolcunun ekim ayında İngiliz Jota takımı için test sürüşlerine katılacağı konuşuluyor.


Jota takım patronu Dieter Gass, Vettel’in konuyla ilgili spekülasyonları sorulduğunda, “2024’te ikinci bir araç kullanmak için çalıştığımız biliniyor. Bu bağlamda elbette yarışta farklı deneyimlere sahip bazı sürücülerle de konuşuyoruz” dedi. motor sporları portalı. magazin.com’a giderek şunu ekledi: “Test sürüşü olsa bile yine de imzanın garantisi değildir.”


Tekrar padokta daha sık


Vettel kariyerinin bir önceki sezondan sonra sona erdiğini açıklamıştı ancak son zamanlarda Formula 1 padokunda yeniden daha sık yer almaya başladı. Geçtiğimiz hafta sonu Japonya’daki Grand Prix’in oturum aralarında konuşan Hessian, “Eğer bir noktada yarışmadan mümkün olmayacağı sonucuna varırsam, o zaman tekrar sürerim” dedi. Le Mans’taki 24 saatlik klasiğe başlamak Vettel için özellikle cazip olabilir.


Mick Schumacher’in gelecek yıl Spor Araba Dünya Şampiyonası’nda yarışabileceğine dair spekülasyonlar da var. Alpine’ın 24 yaşındaki Mercedes test pilotuyla sözleşme imzalamakla ilgilendiği söyleniyor. Alp yarış takımının geçici takım patronu Bruno Famin, “Tartıştığımız doğru” dedi. Famin, “Bu onun için iyi olurdu ama ikimiz için de bir şans. Umarım yakın zamanda bir test ayarlayabiliriz” dedi.


dpa

#Konular