Milli takım, AfD’nin kaptan kol bandına yönelik övgülerine karşı kendini savunuyor

fator

New member
Kaptanın kol bandı hakkında tartışma
Alman milli takımı, AfD’nin övgülerine karşı kendini savunuyor

One Love bandajı, Katar’daki Dünya Kupası’nda çok konuşulmasına neden oldu. Rudi Völler’in milli takım kol bandının gelecekte yeniden siyah, kırmızı ve altın renginde olması yönündeki önerisi AfD’den alkış aldı.

© Adam Davy/Basın Derneği/DPA


AfD, DFB spor direktörü Rudi Völler’in Alman milli takımının kaptan kol bandının gelecekte yeniden siyah, kırmızı ve altın olması önerisini alkışladı. Şimdi DFB kendisini bir “toplamaya” karşı savundu.

Alman Futbol Federasyonu, sağcı popülist AfD’nin milli takım kaptan kol bandı sorununa yaptığı katkıya karşı kendisini savunuyor. Dernek Çarşamba günü Alman Basın Ajansı’nın talebi üzerine “Kaptan kol bandıyla ilgili tartışmayla bağlantılı olarak, DFB ve temsilcileri hiçbir şekilde AfD’nin eline geçmesine veya onlara yaklaşmasına izin vermiyor.” AfD daha önce DFB spor direktörü Rudi Völler’in Almanya renklerinde kaptan kolluğuna olası bir dönüşle ilgili açıklamalarını açıkça memnuniyetle karşılamıştı.


Kaptanın kol bandı: milli takım AfD’nin övgüsüne karşı kendini savunuyor
DFB, “Kaptanın kol bandının tasarımı ne olursa olsun, siyah kırmızı altın demokratik değerleri, çeşitliliği, saygıyı ve topluluğu temsil eder. Dışlama ve hoşgörüsüzlük için değil,” dedi.Milli takım ve U21 seçiminden sorumlu olan Völler (62) Sport Bild’e verdiği röportajda çeşitliliği temsil ettiği ve ayrımcılığa karşı olduğu söylenen “Tek Aşk” bandajında yer aldı. Bu kaptanın kol bandı FIFA tarafından Katar’daki Dünya Kupası’nda yasaklanmıştı ve tartışma DFB çevresinde büyük bir huzursuzluğu tetiklemişti.


Völler, 25 Mart’ta Mainz’de Peru’ya karşı ve üç gün sonra da önümüzdeki uluslararası maçlar hakkında sorulduğunda, “İçten içe şunu söyleyebilirim: Almanya renklerinde bir kaptan kol bandı takmalıyız. Bu, ortalığı biraz sakinleştirir.” Köln, Belçika’ya karşı. “Zaman zaman bir işaret” konması gerektiğini anlıyor. Völler, “Ama şimdi yine futbolla ilgili” dedi.


2022 Dünya Kupası’nda

İlk kez değil: DFB ekibinin önceki hayal kırıklıklarına bir bakış

“‘One Love’ bandajından kurtulun, siyah, kırmızı ve altın sarısını giyin: Teşekkürler, Rudi!” AfD Çarşamba günü tweet attı ve “Tek Aşk” bandajını “aptalca” olarak nitelendirdi. Dünya Kupası’ndan önce, şu anda sakat olan DFB kaptanı Manuel Neuer de gökkuşağı kaptan kol bandı takıyordu. Bu bağlamda gökkuşağı aynı zamanda çeşitliliğin ve ayrımcılığa karşı bir semboldür.


pgo
DPA

#Konular