Mevsim geçişlerine dikkat – Sağlık Haberleri

fator

New member
Mevsim geçişlerine dikkat – Sağlık Haberleri21.09.2022 23:22 Son Güncelleme: 21.09.2022 23:22


Meteoroloji 7.Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Nevşehir ve ilçelerinde hafta sonuna kadar kavurucu sıcaklıklar etkili olacak. Pazartesi gününden itibaren sıcaklıklar yaklaşık 10 basamak ansızın düşecek. Mevsimsel sıcaklığın yüksek olduğu günlerde sağlıklı beslenmenin önemini tamlayan Nevşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, “Özellikle yerde sıcak havalarda, sıcaklığın yoğun olduğu saatlerde mümkün olduğunca dışarıda dolaşmamak gerekiyor. Mevsim meyveleri ve sıvı tüketmeliyiz.

Mümkün olduğunca ağır yemeklerden kaçınarak sıvı almalıyız. Güneşte sayı fazla gezildiğinde bayılmalar, tansiyon düşüklüğü, bulantı ve kusma olabilir” şeklinde konuştu. Ünlübay, “Güneşte sayı fazla gezildiğinde bayılmalar, tansiyon düşüklüğü, bulantı ve kusma olabilir. Yoğun güneş altında kalan meslekler olabilir. Eğer böyle tek duruma maruz kaldığında göz dönmesi, bulantı gibi şeyler hissettiğinde en yakın sağlık kuruluşuna başvurmasını tavsiye ediyoruz” dedi.


Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için forumhizmeti@gmail.com adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.