Londra Turnuvası: Muzaffer başlangıç: Clemens Dart Dünya Kupası’nda üçüncü turda

fator

New member
Londra’daki turnuva
Zaferli başlangıç: Clemens Dart Dünya Kupası’nda üçüncü turda

Gabriel Clemens açılış maçını Man Lok Leung’a karşı 3-1 kazandı. Fotoğraf

© Zac Goodwin/PA Tel/dpa

Geçen yılın yarı finalisti Londra’ya başarılı bir dönüş yaptı. Gabriel Clemens Dart Dünya Kupası’nın üçüncü turunda. Noel’den önce üç Alman daha aynı şeyi yapmak istiyor.

Gabriel Clemens, Dart Dünya Kupası’nın başlangıcında zorunlu görevini yerine getirdi ve Noel’den sonra Londra’daki Alexandra Palace’ta tekrar yarışabilecek.

Geçen yılın yarı finalisti, Hong Konglu yabancı Man Lok Leung’a karşı 3-1 kazandı ve şu anda üçüncü turda. Noel tatilinin ardından, açılış maçını da açıkça kazanan İngiliz favori Dave Chisnall’a karşı oynayacağız.

Alman devi için bu, neredeyse on iki ay önce dönemin lideri Galler’den Gerwyn Price’ı mağlup ettiği ve böylece kariyerinin en büyük başarısını elde ettiği yarışma alanına geri dönüş anlamına geliyordu. Clemens, “İyi hissettim. Gergin değildim, iyi hazırlandım. Maç biraz karışıktı ama doğru anlarda oradaydım. Bu iyiydi, bu yüzden kazandım” dedi.

Clemens ilk seti 140’lık skorla aldı

Çoğu Almanya’dan olmak üzere 3.000’den fazla taraftarın önünde, favori oyuncu geliştirilebilecek bir genel performans sergiledi. İlk seti 140 sayıyla tamamlayan Clemens kazandı. Oyun rekabetçi olmaya devam etti ancak Clemens dördüncü sette daha iyi sinirler sergiledi ve galip geldi.

40 yaşındaki Saarlandlı oyuncu, Dünya Kupası’nın üçüncü turuna çıkan ilk Alman profesyonel oldu. Cuma günü (20:00/Sport1 ve DAZN) Florian Hempel ve Martin Schindler’in de aynı yolu izleme şansı var. Hempel, Belçikalı yıldız Dimitri van den Bergh ile tanıştı.

Schindler, Hollandalı Jermaine Wattimena’ya karşı favori ve daha sonra, Hollandalı dünya çapındaki profesyonel Danny Noppert’ı şaşırtıcı bir şekilde 3-0 kazanan Scott Williams ile karşılaşacak. Cumartesi günü ilk kez sahneye çıkan Ricardo Pietreczko, İngiliz Callan Rydz ile karşılaşacak.

dpa

#Konular