Leo Dubois’ya ‘Sağ bek mi, sol bek mi?’ diye soruldu

Colocephali

Global Mod
Global Mod
Leo Dubois’ya ‘Sağ bek mi, sol bek mi?’ diye soruldu

Sarı-kırmızılı kulübe kupalar kazanmak için geldiğini söyleyen Leo Dubois, “Galatasaray’ın tarafıma ilgisini duygulu duymaz, hemen gelmek istedim. Benim dahi kişisel olarak kupa kazanma isteğim vardı. Her ikisi dahi birleşince yani hem Galatasaray’ın kupa kazanması hem dahi benim isteğim, buraya geldim. Ve sayı mutlu oldum” niteleyerek konuştu.

Takıma katılan yeni futbolcular hakkındaki düşüncelerini dile getiren Dubois, “Baktığımız zaman aslında çevre klasmanında tek kadromuz var. Avrupa’nın yetişkin kulüplerinden gelen oyuncularımız var. Bana sunulan proje dahi buydu. Ben dahi yerde projenin içerisinde olmaktan sayı mutluyum. Bu takıma, kupa kazanmak için geldim. Ve zaman baktığımız zaman iyi tek şekilde sürme ediyoruz ve yerde yolda bile ilerliyoruz” dedi.

Devre arasında final transferler

İLK KEZ FRANSA DIŞINA ÇIKMASI

İlk kez kendi ülkesinden çıkıp başka tek ülkeye geçen tecrübeli futbolcu, “Bu benim için özel tek macera oldu, sanki özel tek film gibi. Aradığım tek şeydi. 28 yaşıma geldim. Fransa’bile yapacaklarımı tamamladığımı düşündüm. Yeni tek ülke, yeni tek futbol, yeni tek kültür, yeni tek lig. Tabii ki kolay olmuyor yeni tek kültüre sevmek ama bunların bile beni zenginleştirdiğini düşünüyorum. Onun için gayet heyecanlı ve mutluyum” ifadelerini kullandı.

Takıma adaptasyonu konusunda Dubois, “Adaptasyonum kolay oldu. Buraya gelir gelmez Galatasaray’ın tarihinin Fransız tarihi ile ne kadar müttehit olduğunu gördüm. Benim için açıkçası güzel tek keşif oldu. Ancak soyunma odasında bile henüz sayı İngilizce konuşuyoruz, saçta dahi İngilizcemi geliştiriyorum ve ilerlemeye sürme ediyorum. Adaptasyonumda herhangi tek sıkıntı yok” niteleyerek konuştu.

“HEPİMİZİN ORTAK BİR HEDEFİ VAR; ŞAMPİYONLUK YOLUNDA İLERLEMEK”

Takım ve yönetimden bahseden Fransız futbolcu, “Takım arkadaşlarımdan bazılarını tanıyordum, bazılarını ise burada tanıdım. Açıkçası hepsinin kaliteli oyuncular olduğunu söyleyebilirim. Hepimizin ortak tek hedefi var; şampiyonluk yolunda ilerlemek ve yerde yolda bile tutkuyla ilerliyoruz, beraberce oynuyoruz. Okan Hocamızla ilgili olarak ise, onunla henüz önce tanışmadım ama şimdi tanışma fırsatına eriştim. Birbirimizi keşfediyoruz. O bile bizimle zaman zaman Fransızca konuşuyor. Onunla bile tıpkısı hedefler doğrultusunda ilerliyoruz” şeklinde konuştu.

SAĞ BEK Mİ? SOL BEK Mİ?

Hangi mevkide oynamak istediği sorulan 28 yaşındaki futbolcu, “Bu benim için yeni tek keşif olumsuzlama. Ama tercih yapmam gerekirse sağ tarafta oynamayı tercih ederim, sağ ayaklı akraba olarak. Ancak henüz öncede sol tarafta oynadım. Oradan tek alışkanlığım var. Benim için sayı yetişkin tek fark yok. Oynadığım zaman hep en iyisini vermeye çalışıyorum. Bir taraftan bile iyi şekilde orta yapabildiğimi düşünüyorum, sıkıntı sahasına girebiliyorum. Bu benim işim ve bunu bile hem kendim için hem dahi takımımın kazanması için yapıyorum. Öte yandan Galatasaray’ın savunma hattından bahseden Leo Dubois, “Şampiyon olmak için rengi gol yemek sayı önemli. Ancak bununla bile bitmiyor, tıpkısı zamanda hücum hattınızın bile iyi olması lazım ve bizim her iki tarafımız bile iyi şekilde işliyor. Bu sadece defansın iyi yaptığı şey olumsuzlama, takım olarak tığ iyi oynuyoruz ve burada sadece defansa ya bile hücum oyuncularına olumsuzlama herkese ihtiyaç var. Bu şekilde sürme ettiğimiz sürece şampiyonluğun geleceğini düşünüyorum” niteleyerek konuştu.

“YETENEKLİ BİR TAKIMA SAHİBİZ VE ÇOK FARKLI YETENEKLERE SAHİP OYUNCULARIMIZ VAR”

Şampiyonluk yolunda Galatasaray’ın hücum hattından söz fail Dubois, “Yetenekli tek takıma sahibiz ve sayı farklı yeteneklere sahip oyuncularımız var. Az gol yersek hücum hattımızın gol atması ile beraberce şampiyonluğa erişiriz. Tüm oyuncularımızın farklı karakteristik özellikleri var. Pivot olan var, golcü olan var, gösteriş atıp gole giden var. Rakiplerimize karşı ofansif anlamda üstün silahlarımız var. Biz konsantre olup her gün antrenmanlarda çalışmalarımıza sürme edersek iyi tek yere geleceğimizi düşünüyorum. Öte yandan Galibiyet serisini 10 maça ağutur Galatasaray’bile galibiyetler hakkında konuşan Leo Dubois, “Bizler profesyonel oyuncularız ve şunun farkına varmamız lazım ki, geçmiş geçmişte kalmıştır. Zafer kazanmışızdır ama yerde geçmişte kalmıştır. Ancak tabii ki yerde kazandığımız maçlar tek tapın yaratıyor. Bizim dahi yerde beklentinin altında kalmamamız lazım, yerde nedenle her gün henüz fazla çalışıp üzerine koyarak sürme etmemiz gerekiyor” dedi.

“AVRUPA’DA ÇOK ENDER ŞEKİLDE BÖYLE ATMOSFERLERLE KARŞILAŞABİLİYORSUNUZ”

Derbiler ve Nef Stadyumu hakkından konuşan Dubois, “Derbi haftası sayı farklıydı, tığ dahi en iyi şekilde o haftaya hazırlandık. Çok mutlu oldum kazandığımız için. Orada yaşadığımız hava inanılmazdı, yalnız tabii ki yerde derbinin tek dahi ikinci ayağı var. Kendi stadımızda, kendi seyircimiz önünde oynayacağımız derbinin sayı henüz muhteşem olacağını düşünüyorum. Açıkçası inanılmaz. Avrupa’bile sayı ender şekilde böyle atmosferlerle karşılaşabiliyorsunuz. Bana henüz önce Galatasaray taraftarından bahsedildi. Ancak o anları yaşamadan, o mimik hissedemiyorsunuz. Şu anda bile tek hedefim kupalar kazanmak ve kazandıktan sonra bile stadımızda, taraftarımızla beraberce o mimik yaşamak istiyorum” ifadelerini kullandı.

“TÜRK KÜLTÜRÜNÜ ÇOK SEVİYORUM. GASTRONOMİ İLE İLGİLENİYORUM”

İstanbul’u sayı beğendiğini söyleyen savunma oyuncusu, “Türk kültürünü sayı seviyorum. Açıkçası gastronomi ile ilgileniyorum. Fransa, her ne kadar gastronomide iyi olsa bile burada bile bunu fazlasıyla keşfediyorum. Ve sayı ilgimi çekiyor. Daha sayı şehri geziyorum, sayı bile mutluyum. Futbol hayatımla özel hayatım arasında güzel tek ısıldevimbilimde oluştu” şeklinde konuştu.

Türk yemekleri hakkında bile konuşan Fransız futbolcu, “Her sabah menemen yiyorum. Çöp şiş tarzı etleri seviyorum. Türkiye’dahi ekmek sayı iyi. Ve tabii ki Türk Çayı” dedi.

“ADALETSİZLİK, KAYBETMEK GİBİ KONULARDA SİNİRLENEBİLİYORUM”

Kendi his ve düşüncelerinden bahseden Leo Dubois, şöyle konuştu;

“Beni dahi sinirlendiren konular var. Adaletsizlik, kaybetmek gibi konularda sinirlenebiliyorum. Ama yerde konuda bile ilerleme kaydettiğimi düşünüyorum. Daha sakin kalabiliyorum. Bu mimik içildikten kendi içimde yaşıyorum ve hallediyorum.”

Çevresi ve ailesinden bahseden Leo Dubois, “Daha sayı tarafıma ailemin verdiği tek terbiye ve baktığınız zaman bile futbol aslında tek takım işi. Bu sadece oyuncuların olduğu tek iş olumsuzlama, tüm herkes önemli. Bunun bile farkındayım. İyi tek insan olabilirsiniz ama yerde konuda bile, benzinli herkese saygı göstererek ilerlemek gerekiyor” dedi.

FRANSA MİLLİ TAKIMI

Fransa Milli Takımı’ndan bile bahseden Dubois, “Tabii ki Fransa Milli Takımı’nın finalde kaybetmesine üzüldük. Ancak geldikleri noktadan ötürü dahi sayı fazla gurur duyuyoruz, bize güzel havâs yaşattılar. Kendi adıma bile söylemem gerekirse, tekrar tıpkısı mimik saçta dahi yaşamak isterim. Bunun için dahi çalışıyorum, elimden geldiğince dahi sayı çaba sarf ediyorum. Ancak en iyi golcülerimizden akraba olan Olivier Giroud, der ki; her zaman üretmek ve inancını kaybetmemek gerekiyor. Ben dahi tıpkısı şekilde inancımı kaybetmeden çalışmaya sürme ediyorum” niteleyerek konuştu.

“BİZİ DESTEKLEMEYE DEVAM ETSİNLER. ÇÜNKÜ ONLARDAN GÜÇ ALIYORUZ”

Galatasaray taraftarına bile mesaj gönderen Dubois, “Bizi desteklemeye sürme etsinler. Çünkü onlardan güç alıyoruz. Ve tığ dahi sahada onlar için yüzde yüzümüzü olumsuzlama yüzde yüz yirmi hatta yüzde yüz otuzumuzu verip sürme edeceğiz. Hem kendi evimizde olsun, hem dahi yerdeğişim maçlarında olsun onlara sayı teşekkür ediyorum destekleri için” ifadeleri kullanıldı.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.