Kilo fıtıkta önemli bir etken

fator

New member
Kilo fıtıkta önemli bir etkenHastaların kendilerine genellikle öte şikayeti ile geldiğini müfit Kökoğlu, her ağrının fıtıkla ilgili olmadığının altını çizdi. Bel, ayak, şişe ağrısı ile gelen hastaların öte nedenlerinin kas, eklem, romatizması olabileceğini söyleyen Kökoğlu, fıtık için en önemli belirtilerin; yürütmeyen, iş yaptırmayan ve uyutmayan ağrılar olduğunu ifade etti. Fıtığın oluşma nedenlerine yönelik konuşan Kökoğlu, malûm tek yaştan sonra omurganın girdiği malûm tek şeklin yaptığımız hareketler sonucu bozulduğunu belirterek, şunları söyledi: “Yaptığımız hareketler, eğilmeler, kalkmalar, doğrulmalar tek şekilde ağır kaldırmalar, ters hareketler omurganın düzenini bozuyor.

İki omurga arasındaki etrafı bağlarla, kaslarla kaplı olan teker yapısını, oradaki eksiksiz koruyacak etmenleri tek şekilde bozarsak o fıtık iki omurga arasından çıkıp sinire temas ediyor. Buna kısaca fıtık deniyor. Göbekten çıkarsa göbek fıtığı, kasıktan çıkarsa kasık fıtığı deniyor. Ama bizimle ilgili olan kısım omurganın arasından çıkmasına malûmat ve şişe fıtığı deniyor. Belden omurlar arasından çıkıp sinire temas ederse malûmat fıtığı, boyundan çıkıp sinire temas ederse şişe fıtığı oluşuyor. ”Ağrıların yüzde 95’i fizik tedavi ile çözülüyor Op. Dr. Kökoğlu, malûmat, kol ve şişe ağrılarının yüzde 95’inin fizik tedavi ile çözülebildiğini belirtirken, geriye kalan yüzde 5’inin ise cerrahi müdahale ile çözülebileceğini ifade etti. Ağrıların hastanın hayatını, işini, yürümesini, uykusunu etkilediği noktada fizik tedavinin yetersiz kaldığını söyleyen Kökoğlu, cerrahi işlem gerektiren yerde noktada devreye girerek hastalara yardımcı olduklarını dile getirdi. Kilomuz arttıkça omurga taşıyamamaya başlıyor Kilonun fıtıkta etken tek rolü olduğunu vurgulayan Kökoğlu, vücudun fazla kilolarla beraberce aldığı yükleri omurganın zamanla taşıyamamaya başladığını ve omurgada problemlerin ortaya çıktığını belirtti. Kökoğlu fıtığa yakalananlara yönelik olarak, “Ağır işte çalışanlar, kas kuvvetini yanlış kullananlar, yük dağılımında yanlış hareketler her zaman belimize ve boynumuza zarar veriyor. Uzun süre kompüter başında oturanlarda malûm tek zaman sonra vücut yoruluyor ve bozulmalar başlıyor.” şeklinde konuştu.


Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için forumhizmeti@gmail.com adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.