İtalya Turu: Kämna ilerliyor – Almeida Alplerde ilk etabı kazandı

fator

New member
İtalya Turu
Kämna ilerliyor – Almeida Alpler’deki ilk etabı kazandı

Joao Almeida, Geraint Thomas’ın hemen önünde galip geldi. Fotoğraf

© Gian Mattia D’Alberto/LaPresse/AP/dpa


İlk zorlu Alp etabında sağlam bir performans sergileyen Lennard Kämna, 106. Giro d’Italia genel sıralamasında daha da yükseldi.

İlk zorlu Alp etabında sağlam bir performans sergileyen Lennard Kämna, 106. Giro d’Italia genel sıralamasında daha da yükseldi.


Bremenli profesyonel bisikletçi, Monte Bondone’nin zirvesinde günün galibi Portekiz’den Joao Almeida’nın 1:20 dakika gerisinde on birinci oldu. Genel sıralamada Kämna altıncı sırada ve yeni genel lider Geraint Thomas’ın 3:20 dakika gerisinde. Britanyalı, bitiş çizgisini ikinci sıradaki Almeida ile aynı anda geçmişti. Üçüncüsü, 25 saniye geriden Sloven Primoz Roglic oldu.


Roglic’ten beklenmedik zayıflık


203 kilometrelik etapta, biniciler yaklaşık 5.000 metre irtifa tırmanmak zorunda kaldı. Ancak favoriler arasında beklenen darbe alışverişi sadece 21.6 kilometrelik son tırmanışta gerçekleşti. Bitime 8,5 kilometre kala Almeida’nın BAE Takımı temposunu artırdı, yarışmacılar arasından sadece Roglic ve Thomas onu takip edebildi. Yaklaşık dört kilometre sonra Roglic de bırakmak zorunda kaldı, bu 33 yaşındaki sürücünün beklenmedik bir zayıflığıydı. Kämna birinci büyük grupta finişe ulaştı.


Çarşamba günü sprinterler tekrar şanslarını elde edecekler. Pergine Valsugana’dan Caorle’ye uzanan 197 kilometrelik etabın ilk yarısı neredeyse tamamen yokuş aşağı ve genel olarak hiçbir engel yok. Pfalz’dan Pascal Ackermann, bu yılki Giro’da ikinci galibiyetini almaya çalışacak.


dpa

#Konular