Google Chrome Nasıl Güncellenir?

Adanali

Member
Google Chrome güncelleme ile alakalı konular, günümüzde bir hayli artmış durumdadır. Bende bunun üzerine Google Chrome nasıl güncellenir?, Google Chrome güncelleme?, Google Chrome güncelleme nasıl yapılır? sorularını cevaplayarak sizlerle paylaşmak istedim.
Google Chrome
Günümüzde en çok kullanılan ve tercih edilen tarayıcı modeli Google Chrome isimli uygulamadır. Hem mobil platformda hem de bilgisayar platformunda tercih edilmektedir. Hızlı ve hafif bir yapıya sahip olması nedeniyle milyonlarca kişi tarafından tercih edilmektedir. Google tarafından geliştirilen ve kullanıcılara hizmet sunan chrome, gün geçtikçe kendini daha iyi özelliklerle geliştirmektedir.
Google tarafından getirilmiş olan güncellemeler tarayıcının daha iyi bir sürüm haline gelmesini sağlamaktadır. Güncellemeler bildiğiniz üzere yenilik ve güvenlik açıklarının kapandığı anlamına gelmektedir. Birçok kişinin internette google chrome nasıl güncellenir gibi sorular yazdıklarını gördüm. Bunun üzerine bu tür bir makale hazırlamak istedim.

Chrome tarayıcısına düzenli olarak güncellemeler gelmektedir. Peki siz daha öncesinde güncellemeleri kontrol ettiniz mi? Eğer cevabınız hayır ise doğru adresteniz diyebilirim. Google Chrome programına gelen güncellemeler, tarayıcınızın daha hızlı çalışmasını ve stabil olarak işlem görmesini sağlamaktadır. Birazdan göstereceğim yöntemler ile birlikte sizlerde google chrome tarayıcınızı güncelleyebileceksiniz.
Google Chrome Nasıl Güncellenir?
Google Chrome Güncelleme Nasıl Yapılır?
Google Chrome güncelleme işlemleri için, aşağıda yer alan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.
  • Chrome programını açın.
  • Sağ üst kısımda yer alan üç nokta simgesine dokunun.
  • Sonrasında mouse imlecini Yardım‘ın üst kısmına getirin ve Google Chrome Hakkında‘yı seçin.
  • Sonrasında ise güncellemelerin bitmesini bekleyin.
  • İşlemler tamamlandıktan sonra Yeniden Başlat butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.
Bu işlemleri tamamladıktan sonra eğer güncelleme varsa, otomatik olarak başlayacak ve kuruluma geçiş sağlanılacaktır.

Gelen güncellemeleri bu şekilde manuel olarak yüklemenizi tavsiye etmekteyim. Güncellemeler genel olarak hem hızlı çalışma stilini destekler, hem de güvenlik açıkları kısmında oluşan sorunları halletmektedir. Bu tür olayların dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizebilirim.