Buz hokeyi: Masters Münih, DEL açılış maçında kazanmaya çalışıyor

fator

New member
buz Hokeyi
Masters Münih, DEL açılış maçını kazanmakta zorlanıyor

Şampiyonluğun favorisi Münih, sezon başında az farkla bir zafer elde etti. Fotoğraf

© Sven Hoppe/dpa


Münih, Almanya Buz Hokeyi Ligi’nde şampiyonluğun favorisi olarak görülüyor. Yeni sezonun açılış maçında eski milli teknik direktör Toni Söderholm’un takımı zor anlar yaşıyor.

Son şampiyonu EHC Red Bull Münih, Alman Buz Hokeyi Ligi’nin yeni sezonuna başarıyla başladı. Şampiyonanın favorileri Düsseldorfer EG’yi 4:2 (2:0, 0:0, 2:2) zorlu bir şekilde mağlup etti.


30. DEL sezonunun açılış maçında, eski milli teknik direktör Toni Söderholm’un ev sahibi takımı, iki EHC forvetinin zaferi garantilemesinden önce, son üçte birlik periyotta 2-0 öne geçti.


Münih takımı, Olimpiyat buz pateni pistinde 4.381 seyircinin önünde ilk üçte galip geldi. Ben Street (11. dakika) ve Andreas Eder’in (12. dakika) güzel bir kombinasyonunun ardından bir dakika içinde gol attı – yenilen ikinci golle, geçen sezon DEL’in yılın kalecisi seçilen DEG kalecisi Henrik Haukeland hata yaptı.


Kastner konuyu sonlandırıyor


Düsseldorf takımının zayıflamasıyla, eski milli oyuncu ve eski EHC profesyoneli Philip Gogulla başlangıçta iki büyük gol şansı yakalayamadı. Son üçte birinde Luis Üffling (47.) ve Victor Svensson (50.) şaşırtıcı bir şekilde eşitliği sağladı. Ev sahibi ekip yine de mutlu sonla karşılaştı: Trevor Parkes’in golü (55′), Maximilian Kastner’ın ise boş kaleye attığı son sayı (60′). Açılış maçından üç gün sonra, bu DEL sezonunun en büyük sınavı Söderholm takımını Pazar günü ortak favorileri Adler Mannheim’ı ziyaret edecek.


Maç başlamadan önce Münih takımı küçük bir törenle şampiyonluk pankartını stadyum çatısının altına çekmişti; 2016, 2017, 2018 ve 2023 DEL şampiyonluklarının bayrakları artık orada asılı. Red Bulls, 2024/25 sezonu için yeni çok işlevli bir sahaya taşınmadan önce son sezonuna saygın Olimpiyat buz pistinde başladı.


dpa

#Konular