Bundesliga: Matthäus: “Bayern Münih’te böyle devam edemez”

fator

New member
Bundesliga
Matthäus: “Bayern Münih’te böyle devam edemez”

TV uzmanı Lothar Matthäus, FC Bayern’de zorlu bir analiz ve acımasız bir inceleme istiyor. Fotoğraf

© Tom Weller/dpa

Lothar Matthäus, Bayern’de zorlu bir analiz istiyor. Diğer iki uzman, Alman rekor şampiyonlarına sürekliliğe sahip olmalarını tavsiye ediyor.

Bundesliga’daki şampiyonluk mücadelesinin sonucu ne olursa olsun Lothar Matthäus, FC Bayern Münih’te acilen değişiklik yapılması gerektiğine inanıyor.

Bild gazetesinin rekor milli oyuncusu, “Bayern’de böyle devam edemez! Artık saha içinde ve dışında sonuçları olan sert bir analiz ve amansız bir inceleme yapılmalı. İsimler veya pozisyonlar ne olursa olsun” dedi. .

Matthäus’un Münih’teki eski kulübü, önümüzdeki Cumartesi sezonun son maçında Borussia Dortmund’un iki puan gerisinde. 62 yaşındaki “Genel olarak çok fazla hata yapıldı” dedi. Hem kulüp liderliğinde hem de sportif olarak. Matthäus, “Sadece bu sezon değil, geçen sezon başladı,” diyen Matthäus, takımın yapısını örnek olarak gösterdi: “İsimler belirlendi, ancak soru şu ki, bunlar gerçekten Bayern oyuncuları mı, Mia-san-Mia -Oyuncu? Ben Leipzig’e karşı ikinci yarıda Mia-san-Mia’yı görmedim.”

Bayern Cumartesi günü RB Leipzig’e 3-1 yenildi ve Pazar günü BVB, FC Augsburg’u masada 3-0 geçti.

Bruchhagen ve Hamann: FC Bayern’in sürekliliğe ihtiyacı var

Eski Bundesliga menajeri Heribert Bruchhagen ve eski milli oyuncu Dietmar Hamann, FC Bayern’e yönetim kademesinde sürekliliğe sahip olmasını tavsiye ediyor. “Sky90” programında 74 yaşındaki Bruchhagen, bir krizden çıkmanın en iyi yolunun insanları sürece dahil etmek olduğunu söyledi. Bu nedenle CEO olarak Oliver Kahn’ı ve sportif direktör olarak Hasan Salihamidzic’i tutacaktı. Alman Futbol Ligi’nin eski genel müdürü, “Bana göre, zirvedeki bir değişiklik FC Bayern’e hiç yardımcı olmaz” dedi.

Bruchhagen, ilgili kişilerin değerlendirmeler yapabileceğini, tüm konularla yakından ilgilendiklerini ve yeni insanlar gibi farklı değerlendirmelere tabi tutulmayacaklarını savundu. FC Bayern’de ikinci bitirdiğinizi, takımın kötü durumda olduğunu ve çok gol atamadığınızı belirtmelisiniz. Bruchhagen, “Ve şimdi bu güçlü konuma geri dönmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Ve süreklilik her şeyden önce ve her şeyin sonundadır,” dedi.

Hamann ayrıca Kahn’ın Bayern patronu olarak kalması lehinde konuştu. FC Bayern bir gruptur. Futbol analisti, “Liderlik çocuk oyuncağı değil,” dedi. Eski milli oyuncu, denetim kuruluna bir şey uymuyorsa, “ona söylemeli ve ona daha iyisini yapması için şans vermeli” dedi. Ona göre başarıya alışmış rekor şampiyonlar için unvansız bir sezon bile yönetim kadrosunu değiştirmek için bir sebep olmayacaktır. 49 yaşındaki oyuncu, “Tersine, bu, bir yıl boyunca unvansız kaldığınızda, spor direktörleri ve teknik direktör gibi CEO’nun da atıldığı anlamına gelir. Çözüm bu olamaz” dedi.

dpa

#Konular