Bisiklet: Dokunulmaz Pogacar: Giro sıkıcı olmaya başlıyor

fator

New member
Bisikletçilik
Dokunulmaz Pogacar: Giro sıkıcı olmaya başlıyor

Tadej Pogacar rekabette mağlup edilemez. Fotoğraf

© Gian Mattia D'Alberto/LaPresse/AP/dpa

Giro d'Italia'da sadece Tadej Pogacar'ın tıkalı burnu daha fazla heyecan için umut veriyor. Slovenya'dan gelen profesyonel bisikletçi rekabette mağlup edilemez.

Tadej Pogacar daha sonra küçük bir zayıflığı ortaya çıkardı. Dokunulmaz, üçüncü etap zaferinin ardından burun tıkanıklığından şikayet etti. Slovenyalı, “Belki de alerjidendir. Can sıkıcı bir durum ama bununla başa çıkabilirim” dedi. Çeviride bu şu anlama gelir: Doğa onu en fazla Giro d'Italia'daki ilk zaferinden alıkoyabilir. İlk üç haftadan sonra açıkça görülen rakip, bunu yapabilecek kapasitede değil.

İkinci dağ bitişinde Pogacar en azından rakiplerine bir sonraki aşağılamayı yaşatmaktan kaçındı. Prati di Tivo tatil beldesine giderken tüm saldırılara oturarak karşılık verdi ve bitiş noktasına 250 metre kala herkesten uzaklaştı. Mesafeler saniye aralığında kaldı. Bununla birlikte genel klasman ikincisi, Alman Bora-hansgrohe takımından Kolombiyalı Daniel Martinez şimdiden neredeyse üç dakika geride kaldı.

Üstünlük o kadar büyük ki Pogacar başarılarını savunmak zorunda kaldı. 25 yaşındaki oyuncu, “Bazı erkeklerin sinirlerini gerçekten bozduğumdan yüzde 100 eminim” dedi. “Ama ben bana para ödeyen takım ve benim için canlarını dişine takan takım arkadaşlarım için yarışıyorum. Burada ne kadar güçlü olduğumuzu göstermek istiyoruz.”

Pogacar'a yüksek giriş ücreti

Ancak Giro organizatörleri can sıkıntısını kendileri yarattılar. Raporlara göre Pogacar'ın BAE ekibi ve nihayetinde bisiklet yıldızının kendisi, dünyanın ikinci büyük turunun galası için yüksek bir giriş ücreti aldı. Ayrıca güzergah önceki yıllara göre önemli ölçüde kolaylaştırıldı ve rakım yüzde 20 civarında azaltıldı.

Bu kesinlikle Pogacar'a verilen bir imtiyaz olarak sınıflandırılabilir. Sonuçta Giro'dan biraz daha taze çıkabilir ve daha sonra Tour de France'ı kazanma şansı daha yüksek olabilir. Giro ve Tour'un ikilisi en son 1998 yılında İtalya'nın merhum bisiklet efsanesi Marco Pantani tarafından başarılmıştı. Pogacar, “Çifteden hala çok uzağım. Birçok insanın denediğini ve başarısız olduğunu biliyorum” dedi.

En azından rakiplerini ikna etmeye çalıştı. Pogacar, “Bence biraz güvenlerini yeniden kazanacaklar ve sonraki dağ etaplarında büyük savaşlar göreceğiz” dedi.

Gerçekte doğa onun en büyük düşmanı gibi görünüyor. Bu onun olası alerjisine işaret etmez. Giro, sürücüyü zihinsel olarak yıpratabilecek kötü hava koşullarıyla tanınır. Ancak Pogacar kötü havalarda rahat olmasıyla da biliniyor.

dpa

#Konular