Basketbol: İkinci lig Giessen, Crailsheim’ı BBL Kupası’ndan attı

fator

New member
Basketbol
İkinci lig takımı Giessen, Crailsheim’ı BBL Kupası’ndan eledi

Gießen: Robin Benzing ile BBL Kupası son 16 turunda. Fotoğraf

© Swen Pförtner/dpa


Basketbol Bundesliga Kupası bir sürprizle başlıyor. İlk turda da bir dünya şampiyonu var; sadece tribünlerde olsa bile.

Jobstairs Gießen 46ers, Basketbol Bundesliga Kupası’nın ilk turunda bir sürprize imza attı: İkinci lig takımı, evinde birinci lig takımı Hakro Merlins Crailsheim’ı 79:73 (42:35) mağlup etti ve son 16’ya kaldı.


Eski milli takım kaptanı Robin Benzing, Giessen formasıyla çıktığı ilk rekabetçi maçta ilk dört üçlük atarak 17 sayı attı. Giessener’lar ilk çeyreğin ortasından itibaren öne geçti ve ikinci yarıda 18 sayıya kadar geriledi.


Bu sezon ikinci lig takımları 2008/09’dan bu yana ilk kez BBL Kupası’na katılıyor. Geçen sezonun en iyi altı ikinci lig takımı ve play-off’ları kaçıran on BBL takımı kupanın ilk turunda oynayacak. Geçen sezonun sekiz BBL play-off takımı, son 16 turunda yarışmaya katılacak.


Dünya şampiyonu Schröder aslanın zaferini görüyor


Basketbol dünya şampiyonu Dennis Schröder’in önünde, Basketbol Aslanları Braunschweig, BBL’nin terfi ettiği Tigers Tübingen’i 78:64 (38:32) mağlup etti. Schröder, Braunschweig kulübünün tek hissedarı ve önümüzdeki Cuma Lions’ın iç sahadaki ilk maçında Dünya Kupası kupasıyla orada olacak. İkinci BBL’de yükselen Rasta Vechta, güçlü Tommy Kuhse (26 puan) sayesinde Rostock Seawolves karşısında 84:76 (42:39) kazandı. Würzburg Baskets, biraz çaba harcayarak ikinci lig takımı PS Karlsruhe Lions’a karşı 93:81 (47:38) ile liderliğini sürdürdü.


BBL Cup’ta son 16 maç 14 ve 15 Ekim’de oynanacak. Ardından Gießen takımı Niners Chemnitz’de, Vechta BG Göttingen’de, Braunschweig Alba Berlin’de, Würzburg ise evinde Rationalpharm Ulm ile karşılaşacak.


dpa

#Konular