Avustralya Açık: Alman tenisçi kadınlar Melbourne'de devam ediyor, erkekler üçlüsü elendi

fator

New member
Avustralya Açık
Alman tenisçi kadınlar Melbourne'de devam ediyor, erkekler üçlüsü elendi

Tatjana Maria, Avustralya Açık'ta ikinci tura yükseldi. Fotoğraf

© Frank Molter/dpa

Laura Siegemund ve Tatjana Maria, Melbourne'de bir kez daha büyük bir mücadele ruhu sergiliyorlar. Ancak Alman erkek üçlüsü hayal kırıklığı yarattı.

Tatjana Maria'nın ilerlemek için önce bir sıkıştırmaya ihtiyacı vardı, Laura Siegemund ise kariyerinin en iyi tenisini yaşadı. Alman kadınları Avustralya Açık'ta hâlâ iyi durumda. Maria ve Siegemund, büyük bir mücadele ruhuyla Melbourne'deki açılış maçlarında hayatta kaldılar ve ikinci turda Tamara Korpatsch'ı takip ettiler.

Ancak Alman adamları Yarra Nehri üzerinde yanlış bir başlangıç yaptı. Daniel Altmaier, Yannick Hanfmann ve Maximilian Marterer'den oluşan üçlü ilk turda başarısız oldu. Hanfmann ve Marterer'in yenilgilerinde büyük ölçüde hiç şansı yoktu. Altmaier, 15 numaralı seribaşı Rus Karen Chatschanow'a karşı güçlü bir dövüş performansı sergiledi ancak dört saatin biraz üzerinde bir sürenin ardından yine de 7:5, 3:6, 6:7 (5:7), 6:7 (3:7) kaybetmek zorunda kaldı. ) yenilgiyi kabul et.

Ancak Maria ve Siegemund için işler daha iyi gitti. Sıcak Melbourne'de iki gazi, 30 derecelik sıcaklıklarda kendilerini fiziksel sınırlarını zorlamak zorunda kaldı. Kolombiyalı Camila Osorio'ya karşı oynanan ikinci sette Maria'nın (36) aniden başı döndü ve doktor onun nabzını ve nefesini kontrol etmek zorunda kaldı.

Çocuk maması konusunda yardım

Çocukların beslenmesi de Alman bir numaranın gücünü yeniden kazanmasına yardımcı oldu. Maçtan sonra Maria, “Gerçekten bir şeyler yemeye ihtiyacım vardı. Hızlıca gelen tek şey, kardeşimin çocukları için ona yaptığı baskıydı” dedi. Ve yüksek şekerli atıştırmalık yardımcı oldu. Maria üçüncü sette Osorio'ya karşı kontrolü yeniden eline aldı ve 2:52 saat sonra 7:5, 6:7 (4:7), 6:4 ile maçı kazandı.

Sonra tamamen bitkin bir halde ağa yaslandı. Şu anda İtalyan Jasmine Paolini ile ilgilenen Maria, “Kendimi iyi hissetmiyordum. Ama şimdi daha iyi hissediyorum” dedi.

Siegemund da yaklaşık üç saat boyunca sahada kaldı ve 17 numaralı seribaşı Rus Jekaterina Alexandrowa'yı 6:2, 3:6, 7:6 (11:9) elemek için elinden geleni yapmak zorunda kaldı. 35 yaşındaki Swabian, “Maçı kazandığım için çok gururluyum” dedi.

Siegemund güçlü başladı ve ilk seti büyük bir sorun yaşamadan aldı. Daha sonra servis atmada zorluk yaşadı ve ikinci setin tamamında servis atmayı bile başaramadı. Karar, Siegemund'un başlangıçta geride kaldığı üçüncü sette verildi. Ancak dünyanın 78 numarası asla pes etmedi ve sonunda büyük bir iradenin karşılığını aldı. Daha sonra yüksek sesle sevincini haykırıp havaya sıçradı.

Siegemund iyi bir duyguyla

Avustralya elemelerinde Storm Hunter ile karşılaşacak olan Siegemund, “Şu anda kariyerimin en iyi tenisini oynadığımı hissediyorum” dedi. Geçen yıl teklerden emekli olmak isteyen çiftler uzmanı, “Maalesef vücudumda zaten birkaç yıl geçirdiğimi hissedebiliyorum” dedi.

Ancak işler çok iyi gittiğinden ve yeni sezonun başlangıcı umut verici olduğundan Siegemund, “Artık tüm sezonu tekler ve çiftlerle planlıyorum” dedi. Paris'teki Olimpiyat Oyunları, Siegemund'un ideal olarak Alexander Zverev ile karışık çiftler oynamak isteyeceği bir etkinlik olacak. Siegemund, “Gerçekten tehlikeli bir eşleşme olurduk. Burada kesinlikle çok fazla potansiyel var” dedi.

Ancak Zverev şu ana kadar Paris'te Angelique Kerber ile oynamak istediğini açıkladı. Melbourne'de, en iyi Alman ikilisi ancak bu Salı günü eyleme katılacak. Zverev gece oturumunda Almanya düellosunda Dominik Koepfer ile karşılaşacak, Kerber ise Almanya sabahının erken saatlerinde Amerikalı Danielle Collins ile karşılaşacak.

dpa

#Konular