Amerikan Futbolu: NFL’nin başlangıcında iki iflas eden Patriots

fator

New member
Amerikan futbolu
NFL’nin başında iki iflas yaşayan Patriots

Geri koşan Miami Dolphins takımından Raheem Mostert, New England Patriots adına gol atmak için koşuyor. Fotoğraf

© Michael Dwyer/AP


Tom Brady, 2001 yılında New England Patriots’ın oyun kurucusunu devraldığından beri takım, NFL sezonuna iki mağlubiyetle başlamadı. Brady’nin halefinin yönetimi altında bu seri artık bozuldu.

New England Patriots, Miami Dolphins’e karşı kendi sahasında oynadığı maçı da kaybetti ve 22 yıl sonra ilk kez NFL sezonuna iki mağlubiyetle başladı. 2001 yılında Tom Brady oyun kurucu olarak görevi devraldı ve takımı Super Bowl’da zafere taşıdı.


Brady’nin halefi Mac Jones’un oyun kurucu olarak benzer bir geri dönüş yapması, Dolphins’e karşı 17:24’ten sonra pek mümkün görünmüyor. Öte yandan oyun kurucu Tua Tagovailoa’nın etrafındaki Dolphins’in iki galibiyeti var ve bu sezon hala önlerinde iç sahadaki ilk maçına çıkacaklar. Oyunun adamı Dolphins adına Raheem Mostert’e iki gol atarak geri koşuyordu.


Aaron Rodgers’ın sakatlığından sonraki ilk maçta New York Jets, sezonun ikinci maçını net bir şekilde kazanmayı başaran Dallas Cowboys’a 10:30 mağlup oldu. Başlangıçta Cowboys, New York Giants’a karşı 40-0 sayı attı. Giants, Arizona Cardinals’ı 31:28 mağlup ederek darbeden kurtuldu.


San Francisco 49ers ve Los Angeles Rams arasındaki Kaliforniya düellosunda 49ers sahadan galip ayrıldı. Saat 30:23’te 49ers’ın oyun kurucusu Brock Purdy kendinden emin bir performansla daha etkiledi. Attıktan sonra touchdown pası olmadan kaldı, ancak son bölgeye koşarak bir gol attı. Bir NFL profesyoneli olarak etkileyici rekoru şu anda on maçta dokuz galibiyete ulaştı.


dpa

#Konular