Amedspor-Bursaspor maçı sonrası olaylar çıktı! Valilikten açıklama geldi

Colocephali

New member
Amedspor-Bursaspor maçı sonrası olaylar çıktı! Valilikten açıklama geldi25.09.2022 23:51
Haber Kaynağı: DHA


Diyarbakır Stadyumu’nda Bursaspor’u konuk fail Amed Sportif Faaliyetler maçı 2-0 kazandı. Karşılaşma sırasında ve sonrasında stadyum içerisinde yer yer gerginlik yaşandı. Polis, kalkan eşliğinde Bursaspor’un futbolcularını soyunma odasına öncü. Maç bitiminin hemen akabinde ise stadyum dışına kaynak taraftarlar taşkınlık çıkardı. Polisin uyarısına rağmen taraftarlar polise taş attı. Polis ile gruplar arasında gerginlik artık. Polis, bazen noktalarda gaz kullandı.

BAYRAK VE TİŞÖRTLERLE İLGİLİ OLARAK VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Müsabakanın başlarında Güney Kale arkasında tek grup stadyuma Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’ni (IKYB) simgeleyen millet ve tişörtle girdi. Sosyal medyada bile paylaşılan fotoğrafların akabinde Diyarbakır Valiliği şu açıklamayı yaptı;


“İlimizde oynanan Bursaspor-Amed Sportif Faaliyetler maçı ile ilgili gerekli tüm tedbirler alınmıştır. Ancak sosyal medyada yer saha görsellerin seyircilerin elbiselerinin içinde stada sokulduğu konuya güvenlik kuvvetlerimizce birden müdahale edildiği ve ilgililer hakkında yasal işlem başlatıldığı Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Stadyum çevresinde polisin güvenlik önlemi sürüyor.
Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için forumhizmeti@gmail.com adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.