Ajax Amsterdam: Kadınlar takımının partisi erkekler çok kötü oynadığı için iptal edildi

fator

New member
Hollanda
Ajax Amsterdam kadın futbolcularının şampiyonluğu kutlamasına izin verilmiyor çünkü erkekler çok kötü oynuyor.

Kadınlarda Ajax Amsterdam şampiyon oldu

© Pro Çekimler / Imago Görseller

Eugene EppAjax Amsterdam kadın futbol takımı şampiyonluğu garantiledi. Ancak taraftarlar tarafından büyük bir karşılama reddedildi – çünkü erkek takımı şu anda kutlama için çok az neden sunuyor.

Hollandalı kadın futbol takımının birinci lig sezonu, Mayıs ayının ilk hafta sonu sona erdi. Ajax Amsterdam’dan gelen takım, Twente Enschede karşısında bir puan farkla birinciliği alarak şampiyon oldu. Ancak başarılı kadınların sadece kendi aralarında kutlama yapmasına izin verilir. Hollanda başkentindeki futbol kulübünün erkek takımı çok kötü oynadığı için halka açık bir şampiyonluk partisinden mahrum kalıyorlar.Erkeklerin ruh hali bu sezon bir kutlamadan çok akşamdan kalma: geçen yıl Ajax şampiyonluğu kazandı, bu sefer teknik direktör John Heitinga’nın takımı son maç gününden önce sadece üçüncü oldu ve hatta kaybedebilirdi. Lider Feyenoord Rotterdam ise tam 13 puan uzakta. Bu nedenle dernek, Amsterdam şehrinden kadınlara verilen bir onuru reddetti.


Ajax Amsterdam, kadın takımı için kabulü reddetti
Belediye Başkanı Femke Halsema, aslen Pazartesi günü şampiyonlar için bir resepsiyon düzenlemek istiyordu. Şehrin merkezindeki bir meydan olan Leidseplein’de futbolcular taraftarlarıyla kutlama yapmalı. Ama kulüpten sorumlu olanlar belli ki bu fikre pek sıcak bakmadılar. Hollandalı “Het Parool” gazetesine göre, Ajax genel müdürü Edwin van der Sar, erkek takımının tatmin edici olmayan performansı nedeniyle kulüpteki moral bozukluğuna değindi. Ayrıca kadın sezonunun bitimine kadar geçen sürenin çok uzun olması da “kadın futboluna pek iyi yansımadı” dedi.


Futbol Avrupa Şampiyonası 2022

İşte Alman kadın futbolcuların favorileri

Bir Ajax sözcüsü, “Het Parool”a, duyurulan kutlamanın “zamanı ve yeri”nin desteklenmediğini doğruladı. Bu nedenle, geleneksel kulüp için yalnızca üçüncü kadınlar şampiyonluğu için düzenlenen büyük parti iptal edildi. Ajax’ın kararı çok eleştiri aldı. Eski bir futbolcu ve şimdi Hollanda Parlamentosu üyesi olan Jeanet van der Laan, sorumluların davranışları karşısında “patlayabileceğini” söyledi. 2018’e kadar Amsterdam’da forma giyen uluslararası oyuncu Merel van Dongen, tweet attı: “Böyle arkadaşlarla artık düşmana ihtiyacın yok. ‘Benim’ kulübüm gibi hissettirmesi gereken şey beni çok hayal kırıklığına uğrattı.”


kaynaklar: “Het Parool” / “Het Parool” (2) / Twitter’da Merel van Dongen

#Konular