24. maç günü: “Her şey temiz”: Bohum son sıradan ayrılıyor

fator

New member
24. maç günü
“Her şey temiz”: Bohum son sırayı terk ediyor

Bochum, Köln’den üç puan aldı. Fotoğraf

© Federico Gambarini/dpa


Köln’deki maçtan önce, VfL Bochum ligin en kötü deplasman takımıydı ve dört maçtır puan veya gol atamadı. 2-0 temelde çok şeyi değiştirir.

5000 Bochum taraftarı, ender rastlanan mutluluk duygusunu sonuna kadar yaşadı. Maçın son dakikalarında “Deplasman kazandı” sloganları atıldı. Ve bu son düdükle mühürlendiğinde ve sessiz usta Thomas Letsch dışında yedek kulübesinin önündeki herkes kollarını havaya kaldırdı, akşamın mesajını söylediler: “VfL geri döndü.”


Kevin Stöger (9. dakika / penaltı vuruşu) ve Erhan Masovic’in (76.) gollerinin ardından 2-0 (1-0) Bundesliga’da son sıradan Bochum’dan ayrıldı ve geçici olarak 14. sıraya sıçradı.


DAZN’de sezonun ikinci deplasman galibiyetinin ardından Bochum’un kanat oyuncusu Christopher Antwi-Adjei, “Bence takım bugün her şeyini verdi” dedi. Penaltıyı kazanarak durumu 1-0 yapan 29 yaşındaki oyuncu, “İyi mücadele ettik ve sonunda bir gol kaydettik” dedi. Son zamanlarda Schalke’ye karşı ev sahibi olduğumuz 2-0’lık mağlubiyete atıfta bulunarak, “Bugün farklı bir yüz göstermek istedik ve bunu oldukça iyi yaptık.”


Köln teknik direktörü Baumgart “hafif hatalar”ı eleştiriyor


Köln halkına ise hizmet verildi. Forvet Davie Selke, VfL’nin “hak ettiği zaferi” görmedi: Selke, “Bugün burada çok, çok basit yollarla oynadılar” dedi. “Şans şu anda bizden yana değil.” Defans oyuncusu Timo Hübers şikayet etti: “Daha iyi günlerimiz oldu.” Ve teknik direktör Steffen Baumgart “birçok küçük hatayı” eleştirdi.


Köln şu anda puan tablosunda Bochum’un sadece beş puan önünde. FC, sezonun ikinci yarısında oynadığı yedi maçın altısında gol atamadı ve yaklaşık 800 dakikadır forvet golü bekliyor.


Riemann, Bochum’u sıfır tutar


Oyun misafirler için emredildiği gibi başladı: Köln’ün defans oyuncusu Hübers, Bochum’un Antwi-Adjei’sine faul yapmıştı. Faul tartışmasızdı, Köln ekibi sadece ceza sahası dışında olduğundan şikayet etti. Ancak temas hatta gerçekleşti ve Stöger mutlu bir şekilde FC kalecisi Marvin Schwäbe’nin göbeğinin altına dönüştü.


Japonya’nın Dünya Kupası’nı kazanan Almanya’ya karşı gol atan oyuncusu Takuma Asano, dar bir açıdan (12′) bükülüp Schwäbe’de (31′) başarısız olduğunda Köln şok olmuş görünüyordu ve şanslıydı. Jeff Chabot daha sonra ekolayzırı diğer uçta ayağa kaldırdı, ancak Riemann yine güçlü bir kurtarış yaptı ve defans oyuncusunun Bundesliga’daki ilk golünü atmasını engelledi.


FC saldırısı çok zararsız


Ekibi giderek daha güçlü hale geldi, ancak son zamanlarda sık sık olduğu gibi, kale önünde çok zararsız kaldı. Letsch’in bir diğer önemli hamlesi de Yüzbaşı Anthony Losilla’yı 37. doğum gününde Skhiri’ye özel koruma olarak atama hamlesiydi. Tunusludan normalden çok daha az dürtü geldi, altısı Kölnlü oyun kurucudan geldi. VfL ayrıca disiplinli bir şekilde savundu.


Düşük bir serbest vuruş varyantından sonra ceza sahası içinde mutlu bir şekilde topa sahip olan ve skoru 2-0 yapan Masovic nihayet kararı verdi. Köln takımı daha sonra yetişmeye çalıştı, ancak Riemann birkaç şansı engelledi. Sonunda üç dakikalık duraklama süresi bile ev sahiplerine yardımcı olmadı.


dpa

#Konular