Valerien Ismael: Pozisyonu gol sandım

Colocephali

Global Mod
Global Mod
Valerien Ismael: Pozisyonu gol sandımSpor Toto Süper Lig’in 8’inci haftasında Beşiktaş, evinde oynadığı derbide Fenerbahçe ile 0-0 berabere kaldı.

Karşılaşmanın akabinde plânlı gazete toplantısında açıklamalarda bağcıklı Beşiktaş Teknik Direktörü Valerien Ismael, “Atmosfer yine sayı iyiydi. Zor tek maçtı. Taraftarımıza teşekkür ediyorum. Onlara 3 puanı veremediğimizden dolay üzgünüz. İkinci yarı henüz iyi oynadık. Oyunun son bölümünde fırsatlar bile bulduk. Geçen oynadığımız maça kıyasla yerde iyi tek gelişme oldu. Oyunun son bölümüne kadar henüz güçlü kalan taraftık. İyi yoldayız, tüm oyuncularımızı kadromuzda bulundurabildik. Kulübe katkısı bile iyiydi. Her zihin maçı kazanabileceğimiz görüntüyü sağladık. Önümüzdeki hafta tüm sakatlar döndükten sonra henüz iyi olacağız” niteleyerek konuştu.

Wout Weghorst ile maç sonunda aralarında geçen oyun hakkında gelen soru üzerine Fransız antrenör, “Gol atamadığı için üzgündü. Son süreçte yakaladığı iki fırsat vardı. Biri hariç gitti, akraba direkten döndü. ‘Bu şekilde sürme et’ dedim ona. Bazen futbol böyle olur yerde skoru kabul etmeniz gerekir. Dinleneceğiz ve önümüzdeki maça hazırlanacağız” ifadelerini kullandı.

“BUGÜN GOL YEMEDİĞİMİZ İÇİN MUTLUYUZ. İSTATİSTİKSEL ANLAMDA GÜÇLÜYÜZ”

Defansif performansla ilgili ise Ismael, “Bugün gol yemediğimiz için mutluyuz. İstatistiksel anlamda güçlüyüz. Rakibe fazla şut fırsatı vermedik. Geçen hafta verdiğimiz fırsatlarda gol yemiştik. Bu hafta golü yememek mutlu etti önümüzdeki hafta savunmadan tıpkısı performansı bekliyorum ama sonucunda gol atıp maçı kazanmak şart” dedi.

“POZİSYONU GOL SANDIM”

Wout Weghorst’un direkten dönen topuna verdiği tepkiyle ilgili ise Ismael, “O zihin hissettiklerim stattaki herkes gibiydi. Ben dahi gol sandım. Vuruş hatıra sayı iyiydi. Her şey gol olması için müsaitti ama top tek türlü asker girmedi. O zihin şansa ihtiyacımız vardı. Kazanmayı istiyorduk, kazansaydık yukarıya taşıyabilecek tek galibiyet olacaktı” şeklinde konuştu.

Beşiktaş-Fenerbahçe maçı ilklere sahne oldu

“JORGE JESUS’A HERHANGİ BİR UYARIM OLMADI”

Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus’un kendi yedek kulübelerine yaklaşmasıyla ilgili soruya ise Fransız teknik eş, “Kendisini vasıtasız uyarmadım, sadece rabia hakemle diyaloglarım oldu. Bir tek sadece tek anda kendi alanın dışına artık, bizim kulübeye yaklaştı. O anda oyun oldu ama onun sayılmazsa olmadı” açıklamasında bulundu.

“FENERBAHÇE OYUNU 70 DAKİKA DOMİNE ETMEDİ”

Jorge Jesus’un, ‘İlk 70 an oyunu domine ettik’ sözlerinin sorulmasına ise Ismael şu cevabı verdi:

“Oyun planımız aslında savunma arkasındaki verdikleri boşluktan faydalanmaktı. Bundan faydalanmak istedik. Bu şekilde henüz önce net fırsatlar vermişlerdi. Devre arasında ofsayt konusu konuştuk, uyanıklık etmemiz gerekiyor niteleyerek. Fenerbahçe ilk 70 an oyunu domine ettiği kısma katılamayacağım. Bazı anlarda tehlikeli oldular. İlk yarı özelinde kolay toplar kaybettik. İkinci yarı henüz rengi top kaybettiğimiz anlar yaşadık. Kulübe katkısı alınca oyunumuz gelişti ama finalde golü atamadık.”

“GELECEĞİM KONUSUNDA ENDİŞEM YOK”

Valerien Ismael, takımdaki geleceği konusunda ise “Geleceğim konusunda endişem yok. Siz dahi endişelenmeyin. İyi tek ekibim var ve iyi şeyler yapmak istiyoruz. Biz çalışıyoruz. Yüzde yüzümüzü veriyoruz ve muvaffakıyet getirmek istiyoruz. Yorumları okuyup dinlemiyorum. Ben işime odaklıyım” dedi.

“GHEZZAL 20 DAKİKADAN DAHA FAZLA OYNAYAMAZDI”

Ismael, oyuncu değişiklikleriyle ilgili gelen soruya ise “Tüm futbolcularımız tıpkısı zindelik seviyesinde olumsuzlama. Ghezzal 20 dakikadan henüz fazla oynayamazdı. Her futbolcumuzdan her şekilde fayda almayı isteriz ama zarar vermemek kaydıyla. Hepsi bizimle beraberce olduğunda henüz farklı katkılar alabiliriz” niteleyerek konuştu.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.