Tour de France: “Daha da zor”: Geschke, turunun sonunu sabırsızlıkla bekliyor

fator

New member
Fransa Turu
“Daha da zor”: Geschke turnenin sonunu sabırsızlıkla bekliyor

Kariyerinin sona ermesinden sonra Simon Geschke'yi bir sonraki büyük meydan okuma bekliyor. Fotoğraf

© BeHaberler Weissbrod/dpa

Yıl sonunda profesyonel bisikletçi Simon Geschke emekli olacak. Tour de France'a son kez katılacak. Kariyerinin ardından onu bir sonraki büyük meydan okuma bekliyor.

Profesyonel bisikletçi olarak kariyerinin ardından Simon Geschke şimdi bir sonraki zorlukla karşı karşıya. 38 yaşındaki sporcunun eşi Kasım ayında bir çocuk bekliyor. “Bu çok iyi bir zamanlama çünkü kışın antrenman yapmak zorunda değilim. Bu benim için bir sonraki büyük zorluk olacak. Gerçekten sabırsızlanıyorum,” dedi 2015 Tour de France etap galibi Alman Basın Ajansı'na.

Geschke ayrıca, yaklaşan yavruları nedeniyle kariyerinin yıl sonunda sona ermesinden de mutlu. Pazar günü Nice'te bireysel zamana karşı yarışla sona erecek olan 111. Tur, Freiburger için de sonuncusu. Geschke, “Tur, Giro'dan bile daha zordu. Eve dönene kadar günleri sayıyorsunuz,” dedi.

Mayıs ayında Giro d'Italia'da güçlü bir performans sergiledi. İtalya Turu'nda genel sıralamada 14. oldu. “Giro'yu sportif açıdan daha çok sevdim,” dedi Berlin doğumlu. Yine de Tur'a on ikinci kez katılmaktan mutluydu. “Tekrar burada olmak güzeldi. Özellikle de geçen yıl hastalık nedeniyle Tur'u bitiremediğim için.”

2023'te dağlarda deneyimli yarış pilotu, 17. etapta Courchevel havaalanına kadar tamamen bitkin bir şekilde mücadele etti. Bir gün sonra, hasta Geschke pes etmek zorunda kaldı.

Bu yılki Tur'da artık büyük bir etki yaratamadı. Uzun süre dağ mayosunu giydiği 2022'de işler farklı görünüyordu. Ya da 2015'te. O zamanlar Geschke, Pra Loup kayak alanına yaptığı 49 kilometrelik solo sürüşün ardından bugüne kadarki tek Tur günü zaferini kutladı. Geschke yakın zamanda sırıtarak “Dokuz yıl önce, üçüncü haftada kendimi şimdi olduğumdan daha iyi hissediyordum,” dedi.

Onun için bu yıl en önemli şey üç haftayı kaza yapmadan geçirmekti. Ve Nice'e varmaktı. “Hasta oldukları için evlerine giden çok sayıda sürücü vardı. Bunu atlattığım için mutluyum.”

dpa

#Konular