Thomas Müller'in DFB milli formasıyla unutulmaz yılları

fator

New member
Thomas Müller ile Alman milli futbol takımı sadece Almanya için 131 maça çıkan bir oyuncuyu kaybetmiyor. Müller ayrıca her zaman şakalar ve nükteler için iyiydi. DFB takımındaki zamanından sonra bile bazı özel anlar kalır.

Mart 2010'daki ilk çıkışından sonra Thomas Müller'in basın toplantısında konuşmasına izin verildi. Podyumda Arjantin'in o zamanki baş antrenörü, belli bir Diego Maradona oturuyordu. Genç oyuncuyu henüz tanımıyordu ve muhtemelen Müller'in varlığının majestelerine bir hakaret olduğunu düşünmüş ve podyumdan fırlamıştı. “Onun bir oyuncu olduğunu bilmiyordum,” diye açıkladı Maradona daha sonra oldukça utangaç bir şekilde, hoşnutsuzluğunu şu şekilde açıkladı: “Normalde sadece milli takım antrenörü oradadır. Oyuncudan özür dilerim.” Müller daha sonra Güney Afrika'daki 2010 Dünya Kupası sırasında şu yorumu yaptı: “O zamanlar beni neden gönderdiğini tam olarak bilmiyorum.”

Thomas Müller diHaberlerl giymiş

DiHaberlerl'ler milli takımın üniformasının bir parçası değildir. Ancak Thomas Müller, takım 2014 Brezilya Dünya Kupası için çalışırken bir tane giydi. “Die Mannschaft” belgeseli, Müller'i takımla birlikte pembe ve beyaz bir diHaberlerl ile gösteriyor. O zamanlar, Müller bunun sadece kumar borçlarından kaynaklandığını ve Güney Tirol'deki eğitim kampındaki havayı yumuşatmak istediğini açıkladı. Ancak şunu da söyledi: “Evdeki diHaberlerl'im daha da güzel.”

Müller, Corona döneminde hayranlarına evde yaptığı antrenmanları gösterdi. Ancak bir mesajı da vardı: “Güneşte küçük bir antrenman. Arkadaşlar, hepimiz için çılgın bir zaman. Covid-19 salgınının ulaştığı boyuta hayret ediyorum. Lütfen hepimiz dikkatli olalım, sağlıklı kalalım ve salgının yayılmasını sınırlamak için birlikte elimizden gelenin en iyisini yapalım. Şu anda yardıma ihtiyacı olanlara yardım eden herkese teşekkür ederim.”

“Hoşçakal görüşmek üzere”

FC Bayern Münih de Korona salgını sırasında boş tribünlerin önünde oynadı. Televizyonda oyuncuların sahada birbirlerine bağırdıklarını duymak çok daha kolaydı. FC Bayern'den bir YouTube Habersu, Thomas Müller'in takımda neden “Radio Müller” lakabıyla anıldığını gösteriyor. Örneğin, Atletico Madrid'e karşı oynanan bir maçta “Avrupa futbolunun en büyük zorbalarına karşı oynuyoruz ve sonra sarı kart görüyoruz, değil mi?” demişti. Ancak kendi takım arkadaşları da bağırmıştı. Müller, topu rakip ceza sahasına attıktan sonra takım arkadaşı Kingsley Coman'ı şaşırtan Müller, “Kral, ben o topu on yıldır oynuyorum!” demişti.

Thomas Müller, artık sunulan veda Habersunda parmağını kameraya doğrulttu, arkasını döndü ve gitti. “Hoşça kalın. Görüşürüz,” klipteki son sözleriydi. Arka planda, piyano ve kemanın duygu dolu sesleri ona eşlik ediyordu. Daha da fazla duygu için, 34 yaşındaki adamın gün batımına doğru at binmesi gerekirdi. Bu onun mizah anlayışına uygun olurdu. Atlar, bir futbolcu olarak yaptığı işin yanı sıra, onun en büyük hobisidir.

tkr / km