Tenis: Zverev Pekin’de çeyrek finale yükseldi

fator

New member
tenis
Zverev Pekin’de çeyrek finale yükseldi

Pekin’de başarıya giden yolda ilerlemek: Alexander Zverev. Fotoğraf

© Javier Rojas/PI, ZUMA Press Wire/dpa aracılığıyla

Alexander Zverev fiziksel olarak yine yüzde 100 hazır görünmüyor. Ancak bu yıl üçüncü tenis şampiyonluğu yarışında kalmaya devam ediyor. Son 16 turu gece yarısı sona erdi.

Alexander Zverev Pekin’deki tenis turnuvasında çeyrek finale yükseldi. Garip bir maçın ardından 26 yaşındaki Hamburglu oyuncu, Pazar gecesi (yerel saatle) son 16 turunda İspanyol Alejandro Davidovich Fokina’ya 6:7 (4:7), 6:2, 6:1’lik skorlarla galip geldi.

Geçtiğimiz Salı günü Chengdu’da şampiyonluğu kutlayan Zverev, önceki gün olduğu gibi sağlık sorunları yaşadı ve görünüşe göre nefes almakta zorlanıyordu. Yarı final bileti mücadelesinde Olimpiyat şampiyonu Şilili Nicolas Jarry ile karşılaşacak. Kazananla yapılan röportajda Zverev, “Dürüst olmak gerekirse şu anda çok yorgunum, yatmak istiyorum” dedi: “Ben de biraz hasta hissediyorum.”

Mutlu Zverev

Davidoch Fokina’ya karşı maç Pekin’de ancak gece yarısı civarında başladı ve o gece ancak sabah 2:45 civarında sona erdi. “Elbette galibiyetten mutluyum. Sabah üçe kadar oynamak zor” diyen Zverev, oyunu sahada bırakma kararından memnun değildi: “Sanırım sahayı değiştirmeliydik. Dürüst olmak gerekirse maçın başlaması için gece yarısına kadar beklememiz gerektiğinden emin değilim.”

Zverev ilk sette üç kez arayla geride kaldı ve üç kez geri geldi. Erkekler tenisinde toplam altı servis kaybıyla alışılmadık bir ilk setti. Devre arasında skor 5:4 ve 5:6 iken Zverev yedek kulübesinden tıbbi yardım istedi. Zverev de Cuma günkü ilk turda kendini iyi hissetmiyordu; Görünüşe göre Arjantinli Diego Schwartzman’a karşı kazandığı galibiyet sırasında kendini hasta hissetmişti.

Davidovich Fokina da ilk sette voleybol oynamaya çalışırken topun gözüne çarpmasıyla kısa bir şok yaşadı. Ancak İspanyol oyuncu oynamaya devam edebildi ve ilk seti eşitlik bozmada garantiledi.

İkinci setin başında Zverev, teknolojinin rakibinin topunun filelere değmediği yönündeki kararından dolayı hakeme ilk başta şiddetle şikayette bulundu. Set ilerledikçe neredeyse boş tribünlerin önünde daha istikrarlı bir oyuncu haline geldi ve skoru 2:1 ve 4:1 yapmak için molalar verdi. Zverev üçüncü setin de daha iyi oyuncusuydu.

dpa

#Konular