Tenis: Zverev Madrid’de son 16’ya kolayca ulaştı

fator

New member
tenis
Zverev Madrid’de Son 16’ya Kaldı

Madrid’de son 16 turunda: Alexander Zverev. Fotoğraf

© Manu Fernandez/AP/dpa

İkinci turdaki güç gösterisinin ardından Alexander Zverev, Fransız Hugo Grenier karşısında performansının sınırlarını zorlamak zorunda değil. Zverev, Madrid’deki üçüncü zaferini umut etmeye devam edebilir.

Tenis Olimpiyat şampiyonu Alexander Zverev, Madrid’deki ATP turnuvasında hızla 16. tura ulaştı. 26 yaşındaki oyuncu, Pazar günü ezilmiş Fransız elemeleri Hugo Grenier’e karşı Pazar günü üçüncü tur maçında 6-1, 6-0’da hiç sorun yaşamadı ve sadece 56 dakika sonra ilk maç puanını dönüştürdü.

Akşam Daniel Altmaier, elemelerden Yannick Hanfmann’a karşı Almanya düellosunda 7:6 (7:3), 6:3’ü takip etti. Her ikisi de kariyerlerinde ilk kez bir Masters 1000 turnuvasında ilk 32’ye girmeyi başardı.

Alcaraz’a karşı “büyük sınav”

Çeyrek final maçında Zverev, akşam saatlerinde Bulgar Grigor Dimitrow’u 6: 2, 7: 5 yenen seri başı İspanyol Carlos Alcaraz ile karşılaşıyor. Sky’da Zverev, “Bir sonraki maç çok önemli olacak. Çok büyük bir sınav olacak – ve ben de sabırsızlıkla bekliyorum” dedi. 24 yaşındaki Altmaier, son 16 turunda İspanyol Jaume Munar’a karşı oynuyor.

İkinci turda Zverev, İspanyol Roberto Carballés Baena karşısında üç buçuk saatlik bir çabayla erken çıkışı kıl payı engelledi. Zorluklar Hamburger tarafından fark edilmiyordu. Zverev konsantre bir şekilde hareket etti ve önceki turlarda Arjantin’den Diego Schwartzman’ı ve ABD’den Sebastian Korda’yı şaşırtıcı bir şekilde nakavt eden rakibinin pasifliğinden de faydalandı. 2018 ve 2021 toprak kort turnuvalarında galip gelen Zverev, ilk seti kazanmak için sadece 24 dakikaya ihtiyaç duydu ve ikinci tura da istediği gibi hakim oldu.

Grenier’nin gözle görülür gerginliğinden yararlanmak isteyen Zverev, “Tabii ki bugün harika hissettim, harika oynadım,” dedi: “Tabii ki bunu gördüm ve normalde yapacağım kadar agresif oynamamış olabilirim.”

dpa

#Konular