Tenis: Alexander Zverev Avustralya Açık'ta ikinci turda

fator

New member
tenis
Alexander Zverev Avustralya Açık'ta ikinci turda

Mücadele ederek ikinci tura yükseldi: Alexander Zverev. Fotoğraf

© Asanka Brendon Ratnayake/AP/dpa

Alexander Zverev Melbourne'de iyi oynamıyor ama yine de bir sonraki tura geçmeyi başarıyor. Şimdi bilinmeyen bir rakip bekliyor.

Alexander Zverev Avustralya Açık'ta ikinci tura yükseldi. Olimpiyat tenis şampiyonu, Melbourne'de Dominik Koepfer ile yaptığı Almanya düellosunda zorlu bir mücadelenin ardından 4:6, 6:3, 7:6 (7:3), 6:3'lük skorlarla galip geldi ancak yine de geliştirilebilecek bir performans sergiledi.

Yine de Zverev, 3:12 saat sonra ikinci maç puanını dönüştürdü ve Jan-Lennard Struff'un ardından ikinci Alman olarak erkekler müsabakasında ikinci tura çıktı. Orada Zverev Perşembe günü Slovakya elemelerinde Lukas Klein ile karşılaşacak.

Genellikle ilk turlarda sorunlar yaşanıyor

Zverev, Margaret Court Arena'da çok zayıf bir başlangıç yaptı. 26 yaşındaki oyuncu erken molayı kabul etti ve sadece 37 dakika sonra ilk seti düşürdü. Dünya sıralamasında altıncı olmak yerine Koepfer olayları dikte etti. Güçlü yer vuruşlarıyla Zverev'in başını defalarca belaya soktu. Zverev'in memnuniyetsizliği açıkça fark ediliyordu; defalarca tartıştı ve tribündeki ailesine baktı. Zverev daha sonra “İlk turlarda her zaman sorun yaşıyorum” dedi.

Ancak ikinci turda Koepfer'de küçük bir zayıflık dönemi yaşandı. Zverev bunu 4:2'ye geçmek için kullandı ve 1:22 saat sonra seti eşitledi. Ancak bu Zverev'e herhangi bir güvenlik sağlamadı. Hamburglu, sıcaklığın hâlâ yaz ortasında olduğu akşam saatlerinde de bunu yapmakta oldukça zorlanıyordu. Skor 4:5 iken, Zverev 2:30 saat sonraki eşitlik bozma turunda turu kazanmak için iki set puanı bile savuşturmak zorunda kaldı. Artık Koepfer'in direnci kırıldı ve Zverev zaferi mükemmelleştirdi.

Zverev, “Daha iyi oynamam gerekiyor, bu açık. Ancak ilk turlar her zaman ritmi bulmakla ilgilidir” dedi. Almanya'nın tenis efsanesi Boris Becker de bunu böyle görüyordu. “Ben buna çalışma zaferi derdim. Ancak bugün mesele güzellik ödülü değil, ikinci tura çıkmaktı” dedi Eurosport'ta TV uzmanı olarak görev yapan Becker.

dpa

#Konular