Şampiyonlar Ligi: Şans eseri: BVB maçın galibi Nmecha’yı kutluyor

fator

New member
Şampiyonlar Ligi
Şans eseri: BVB maçın galibi Nmecha’yı kutluyor

Felix Nmecha, BVB adına maçın galibi oldu. Fotoğraf

© Lindsey Parnaby/dpa

Felix Nmecha, selefi Jude Bellingham’ın uzun gölgesinde zor zamanlar geçirdi. Ancak Dortmund’a yeni gelen oyuncu giderek daha da gelişiyor. Güçlü inanç buna yardımcı olur.

Felix Nmecha alçakgönüllülükle dizlerinin üzerine çöktü; gözleri ve işaret parmakları gökyüzüne doğru bakıyordu. Dortmund’lu orta saha oyuncusunun ve Hıristiyan inancının golünü kutlaması büyük bir rahatlamanın ifadesiydi.

Siyah-sarı formayla attığı ilk gol, BVB’ye Newcastle United’da Şampiyonlar Ligi’nde 1-0’lık zafer kazandırdı ve eleştirmenleri yatıştırdı. Eski Wolfsburg oyuncusu, “Bir futbolcu olarak böyle oyunlar oynamak istiyorsunuz” dedi ve ekledi: “Çok mutluyum.”

Zorlu bir başlangıcın ardından Nmecha nihayet yeni kulübüne ulaşmış gibi görünüyor. Küçük adımlarla Real Madrid’e taşınan selefi Jude Bellingham’ın uzun gölgesinden çıkıyor. 23 yaşındaki oyuncu, geçici olarak yedek asker olarak yaşamaya ve sağlık sorunlarına kendince göğüs gerdi: “Bu anlar kolay değil. Ama onları daha iyi olmak için kullanmaya çalışıyorum. Çok fazla düşünmemeye ve kendime güvenmeye çalışıyorum. kendim Tanrım.”

Terzic: “Bugün tekrar rapor verdik”

Şanslı şutunun ardından teknik direktör Edin Terzic övgü dolu anlar yaşadı. “O harika bir oyuncu. Onun potansiyelini ve yeteneğini biliyoruz. Bugün harika bir performans sergiledi.” Spor direktörü Sebastian Kehl, Nmecha’nın birkaç gün önce Bundesliga’da Bremen’e karşı (1-0) gösterdiği güçlü performansı, 30 milyon euroluk yüksek transfer ücretinin haklı olduğunun bir göstergesi olarak görmüştü: “Artık oyuncuyu neden istediğimizi yavaş yavaş anlayabilirsiniz. gerçekten ona sahip olmak istedim.”

Nmecha, zorlu F Grubu’nda Paris (0:2) ve AC Milan’a (0:0) karşı daha önce karışık performanslar sergiledikten sonra birçok kişi tarafından silinen Dortmund’a yeni bir hayat getirdi. Sıralamada üçüncü sırada BVB (4) yer alıyor. ) ikinci sıradaki Newcastle ile aynı puanda ve iki hafta içinde kendi sahasında İngilizlere karşı kazanarak daha da ilerleme kaydedebilir. Lider Paris (6) bile Milan’ı sadece iki puan farkla 3-0 mağlup ettikten sonra hâlâ vuruş mesafesinde. Geriye kalan üç grup maçına kendinden emin bir gözle bakan 40 yaşındaki Terzic, “Bugün rapor verdik. Artık devre arası. Ve eğer böyle oynamaya devam edersek, sonuna kadar heyecanımız devam edecek” yorumunu yaptı.

BVB kendisini bu yükten kurtarıyor

Bundesliga’da üst üste beş galibiyet alan BVB, Avrupa’da da trendi tersine çevirmeyi başardı. Paris’teki grup açılışından farklı olarak bu sefer takım şaşkınlık içinde donmadı, Newcastle’da sürekli yağmur altında tutkulu bir direniş gösterdi. “İlk yarı bu sezonki en iyi performansımızdı” diye övgüde bulunan Terzic, “Doğru yoldayız, bunu son birkaç haftada gösterdik.”

Rakip son aşamada Callum Wilson (86.) ve Anthony Gordon (90. + 5) ile iki kez alüminyuma vursa da, 1-0’lık galibiyet cesur bir performans için adil bir ödüldü. Takımını birçok kez gol yemekten kurtaran kaleci Gregor Kobel, “Çok çaba gösterdik, çok yürekli olduk ve harika bir iş çıkardık” dedi. Teknik direktör Terzic’in yanı sıra sportif direktör Kehl de ağır yüklerden kurtulmuş görünüyor. “Bu zafer gerçekten çok iyi hissettiriyor. Takım ileriye doğru gerçekten iyi bir adım attı.”

Newcastle’ın cesaretlendirmesinin ardından Bundesliga’nın dördüncü takımı, Frankfurt (29 Ekim), Münih (4 Kasım) ve Stuttgart (11 Kasım) ile zorlu ulusal üst düzey maçlarına bol rüzgarlı bir şekilde çıkıyor. Daha öncekinin aksine, takım artık savunmada bu kadar çabuk bocalamıyor. Yeni sezonun 12. rekabetçi maçında beşinci kez gol yemediler ve dördüncü kez 1-0’lık galibiyeti kutladılar. Terzic, yıllardır can sıkıcı olan bu eksikliğin kalıcı olarak sona ermesini umuyor: “Yeniden sıfırı savunduğumuz için mutluyuz.”

dpa

#Konular