Şampiyonlar Ligi: FC Bayern son 16 turu kuraları öncesi: “Kimseden korkmuyorum”

fator

New member
Şampiyonlar Ligi
FC Bayern son 16 turu kuraları öncesi: “Kimseden korkmuyorum”

Bayern başantrenörü Thomas Tuchel Şampiyonlar Ligi kura çekimini sabırsızlıkla bekliyor. Fotoğraf

© Sven Hoppe/dpa

Paris Saint Germain? SSC Napoli’de mi? FC Porto’yu mu? FC Bayern, Stuttgart’ı 3-0 mağlup ettikten sonra Şampiyonlar Ligi’nde son 16 turundaki beraberliği sabırsızlıkla bekliyor. Başkan için net olan bir şey var.

FC Bayern Münih, Bundesliga’yı 3-0 kazandıktan sonra Şampiyonlar Ligi’nde son 16 turu kuraları için sabırsızlanıyor.

Başkan Herbert Hainer, “Elbette yenebileceğimiz bir rakibimiz olacağı konusunda iyimserim” dedi. “Öte yandan, eğer takımımız bugün sahada gösterdiği performansı sergilerse hiçbir rakipten korkmamıza gerek olmayacağına inanıyorum.” Son 16 turu kura çekimi bugün öğlen 12’de UEFA’nın İsviçre’nin Nyon kentindeki merkezinde yapılacak.

Münih takımı Pazar günkü zirve maçında VfB Stuttgart’ı ikna edici bir şekilde yendi. Harry Kane ve aynı zamanda güçlü Güney Koreli Minjae Kim serinin şampiyonları için gol attı. Tabloda FC Bayern, Bayer Leverkusen’in dört puan gerisinde ikinci sırada yer alıyor ancak Rhinelanders’tan bir maç daha az oynadı.

Son 16 turunda altı olası rakip

Şampiyonlar Ligi’nin son 16 turunda üçü İtalya’dan olmak üzere altı olası rakip var. Alman futbol şampiyonları, İtalyan şampiyonu SSC Napoli, son kez finalist olan Inter Milan veya Lazio Roma ile eşleşebilir. Koç Thomas Tuchel Pazar akşamı “Hiçbir dilek yok” dedi.

Paris Saint-Germain ile bir düello daha mümkün. Bayern, geçtiğimiz sezon son 16 turunda F Grubu’nda Borussia Dortmund’un ardından ikinci olan yıldız forvet Kylian Mbappé’nin ardından Fransa’nın en iyi takımını yendi. Bayern’in diğer olası rakipleri FC Porto ve PSV Eindhoven’dır. Grup rakipleri FC Kopenhag’ın yanı sıra RB Leipzig ve Dortmund da Münih rakipleri olarak kuradan elendi. Bir Alman düellosu ancak çeyrek finalden itibaren mümkün olacaktır.

Son 16 turu yeni yılda gerçekleşecek. İlk maçlar 13/14/20/21’inde oynanacak. Şubat, rövanş maçları 5/6/12/13’te. Mart. Grubun birincisi olan Bayern ilk etapta deplasmanda mücadele edecek.

dpa

#Konular