Osman Zeki Korkmaz: Mental hazırlığı yapmamışız

Colocephali

Global Mod
Global Mod
Osman Zeki Korkmaz: Mental hazırlığı yapmamışızSüper Lig’in yeni takımı İstanbulspor, 2022/23 sezonunun açılma maçında son şampiyon Trabzonspor’a 2-0 mağlup oldu. Karşılaşmanın hemen akabinde İstanbulspor teknik direktörü Osman Zeki Korkmaz, açıklamalarda bulundu.

”Garip tek şekilde geride kaldık”

Osman Zeki Korkmaz, karşılaşmadan hemen sonra yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu. Korkmaz, ”Kesinlikle fiziksel ve taktiksel hazırlık vardı ama mental hazırlığı yapmamışız. Şampiyona karşı oynamamız bizi gergin olarak sahaya çıkmamıza neden oldu. Gerilimi hissetmiştim yerde sebeple sakin tek maç konuşması yaptım. Savunmada alanları kapattıktan sonra ki bunu iyi kapattık ikinci bölgede tazyik yapmadık. Garip tek şekilde geride kaldık. Kenar bekinin tazyik yapmasını istiyorduk. Trabzonspor mental ve taktik olarak bizi geriye yasladı. Gol yememiz iyi oldu dedim, zira bunu kıramadık. Hesapladığımızdan fazla tazyik yedik.” ifadelerini kullandı.

İstanbulspor – Trabzonspor: 0-2

”Ben transfer konuşmayacağım”

Açıklamarını sürdüren Korkmaz, ”Daha net tazyik yaptığımız anlarda topu ileride tuttuk. Trabzonspor’a karşı ikinci yarıda apaçık şekilde top bizdeydi. Elimizdeki oyuncuyu geliştirmeliyiz, saçta transfer konuşmayacağım. Duran toplardan geçen sene hiç gol yememiştik, yerde maçta iki tane gol yedik. Geçen seneki gücümüze güvendik burada, biraz uyuduk. Elimizdeki oyuncularla ne yapmalıyız bu çalışmalıyız. Bu maç bizi biraz kendimize getirmiş olması gerekiyor. Topa sahip olduğumuz anlarda henüz apaçık işler yapmalıyız.” ifadelerini kullandı.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.