Olimpiyat tenis şampiyonu: Zverev, Hamburg’daki Rothenbaum’da görev yapıyor

fator

New member
tenis olimpiyat şampiyonu
Zverev, Hamburg’daki Rothenbaum’a çarpıyor

Alexander Zverev, Hamburg’daki turnuvaya başlayacak. Fotoğraf

© Sven Hoppe/dpa

Alexander Zverev geçenlerde Münih’teydi. Olimpiyat şampiyonu yaz aylarında memleketinde daha iyisini yapmak istiyor.

Alexander Zverev bu yıl Hamburg’daki tenis turnuvasında. Organizatörlerin açıkladığı gibi, Olimpiyat şampiyonu Hamburg Avrupa Açık için taahhüdünü verdi.

Hamburg doğumlu 26 yaşındaki oyuncu, “2019’dan beri ilk kez geri döndüğüm için mutluyum. Turnuvayı kazanmak benim için büyük bir çocukluk hayali” dedi. Rothenbaum’daki geleneksel turnuva 22-30 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşiyor.

Zverev bu hafta Madrid’deki Masters 1000 turnuvasında. İspanya’nın başkentinde Zverev, Fransa Açık için forma girmeye devam etmek istiyor. Sezonun ikinci Grand Slam turnuvası 28 Mayıs’ta başlıyor.

En son Zverev, Münih’teki turnuvada daha başlangıçta başarısız oldu. Daha sonra Almanya’daki turnuvalarda sık sık rahatsız hissettiğini söyledi. Zverev, “Son birkaç yılda Almanya’da oynamanın baskısıyla başa çıkmakta zorlandım. İnanılmaz derecede gerginim. Antrenmanda gösterdiğim seviyenin yakınından bile geçemiyorum.” Şimdi Hamburg’da daha iyisini yapmak istiyor.

dpa

#Konular