Nove Mesto'daki Dünya Kupası: Biatloncular Dünya Kupası öncesinde kendinden emin: Altın istiyor

fator

New member
Nov Mesto'daki Dünya Kupası
Biatloncular Dünya Kupası öncesinde kendinden emin: altın arzusu

Zaten Dünya Kupası sprintinin hayalini kuruyordum: Benedikt Doll. Fotoğraf

© Sven Hoppe/dpa

Çek Cumhuriyeti'ndeki Dünya Şampiyonasında Alman biatloncular, Oberhof'ta geçen sefere göre daha fazla madalya istiyor. Sezonun gidişatı meşru umutlara yol açıyor.

Bugüne kadarki tek Dünya Şampiyonası unvanından yedi yıl sonra, biatloncu Benedikt Doll nihayet Nove Mesto'daki Dünya Şampiyonasında yeniden büyük bir an yaşamayı umuyor.

33. yaşındaki tecrübeli pilot, “Bunu yeniden deneyimlemeyi gerçekten istiyorum. Yeniden bir ödül töreninde olmayı ve belki Alman marşı da çalacak. Bunun için mücadele etmek için yarışlarda her şeyimi vermeye hazırım” dedi. Çarşamba günü Çek Cumhuriyeti'ndeki Dünya Kupası'nın başlamasından önce Alman Basın Ajansı'nın.

İkinci bireysel madalya arzusu

İki kez sezonun galibi zaten Dünya Kupası sprintinin hayalini kuruyordu. 2017 sprint şampiyonu, “Son derece motiveydim ve iyi bir rekabetti” dedi. Hayali ödül törenine ulaşamadı ancak en iyi senaryoda Kara Orman yerlisi, muhtemelen son Dünya Şampiyonası olacak olan ikinci bireysel madalya isteğini yerine getirecek.

2013 Dünya Kupası'nda sezonun en önemli anları Çarşamba günü karma bayrak yarışıyla (17.20/ARD ve Eurosport) başlıyor. 18 Şubat'a kadar toplam on iki başlık verilecek. Şu ana kadarki sezona bakıldığında, Almanlar madalya adayları arasında yer alıyor. Bireysel yarışlarda elde edilen toplam dört zafer ve dokuz podyum sırası, ayrıca bayrak yarışlarında altı podyum ve Vanessa Voigt ve Justus Strelow'un karışık olarak tek yarışta elde ettiği ilk Almanya Dünya Kupası başarısı haklı bir umut veriyor.

Favori rolü temizle

Bu kış üç podyumda galibiyeti kıl payı kaçıran Franziska Preuß (29), “Bireysel madalya almak benim motivasyonumdur” dedi. Başlangıçta Dünya Kupası liderinin sarı formasını giyen Philipp Nawrath ve Johannes Kühn de ön planda olabilir. Bayrak yarışında erkekler tüm Dünya Kupası yarışlarında podyumdaydı ve madalya kadınlar için olduğu kadar mümkündü.

Bir yıl önce Oberhof'ta düzenlenen iç saha şampiyonluk mücadelesinde DSV sporcuları, emekli Denise Herrmann-Wick'in sprintte kazandığı altın, takipte gümüşü ve kadınlar bayrak yarışında gümüşü sayesinde madalya sıralamasında dördüncü sırada yer aldı. 2023'te Norveçliler galip geldi. Johannes Thingnes Bö'nün etrafındaki takım da Nove Mesto'nun açık favorisi.

dpa

#Konular