New England koçu: Tuchel İngiltere'deki yaşamı sabırsızlıkla bekliyor: “Onu seviyorum”

fator

New member
New England teknik direktörü
Tuchel İngiltere'deki yaşamı sabırsızlıkla bekliyor: “Onu seviyorum”

İngiltere'nin yeni milli teknik direktörü Thomas Tuchel adadaki yaşamı sabırsızlıkla bekliyor Fotoğraf

© John Walton/PA Tel/dpa

Thomas Tuchel'in İngiltere'ye taşınacağı uzun zamandır biliniyordu. Yeni milli futbol antrenörü artık yeniden adada yaşamayı sabırsızlıkla bekliyor ve İngiltere'nin şampiyonluk sıkıntısına son vermeyi umuyor.

İngiltere'nin yeni milli futbol antrenörü Thomas Tuchel, yeni işi için adaya geri dönmeyi sabırsızlıkla bekliyor. Çarşamba günü Three Lions'ın teknik direktörü olarak tanıtılan Tuchel, “İngiltere'de yaşamayı seviyorum” dedi. “Premier Lig'e ve oyuncuların çoğuna yakın olmak istiyorum.” Chelsea FC'nin teknik direktörü olduğu dönemde zaten Londra'da yaşıyordu.

Büyük Britanya onun için çok önemli. 1 Ocak'ta yeni işine başlayacak olan 51 yaşındaki adam, “Bu ülke, mizah, yaşam tarzı ve tavır.” dedi. Tuchel'in FC Bayern'den ayrıldıktan sonra İngiltere'ye dönmek istediği bir süredir biliniyordu. “Burada her zaman çok hoş karşılandığımı hissettim. Bu yüzden tekrar burada olduğum için çok mutluyum.”

Net hedef: 2026'da Dünya Kupası şampiyonluğu

Tuchel yeni ofisinde kendisine iddialı bir hedef belirledi. ABD, Kanada ve Meksika'da düzenlenecek 2026 Dünya Kupası'nı İngiltere ile kazanmak istiyor. Bu, Üç Aslan'ın 60 yıl içindeki ilk şampiyonluğu olacaktı. Eski Bayern teknik direktörü, “Neyi başarmak istediğimizi açıkça söylüyoruz. Bu konuda kesinlikle açığız” dedi. “Ama bunun hakkında konuşmamızın bir faydası yok çünkü aynı zamanda teslimat yapmamız da gerekiyor.”

Tuchel hücum ve fiziksel futbol sözü verdi, “çünkü bu İngiliz futbolunun tipik bir örneği.” Aynı zamanda sonuç da vermesi gerekiyor. Yeni teknik adama göre İngiltere'nin 1966 Dünya Kupası'nı kazandığından bu yana kendi ülkesinde turnuva kazanamaması biraz şanssızlık. “Bu sadece nüanslar, sadece penaltılarda kaybettiğiniz veya finalde kaybettiğiniz detaylar” dedi. “Nasıl şunu söylemeye cesaret edebilirim: Yanlış bir şey yaptın.”

dpa

#Konular