Nelsson: Dünya Kupası sonrası hedefini belirledi

Colocephali

Global Mod
Global Mod
Nelsson: Dünya Kupası sonrası hedefini belirledi2022 FIFA Dünya Kupası nedeniyle lige verilen arada Antalya’bile kampta bağcıklı Galatasaray hazırlıklarına yağmur altında sürme etti. Teknik Direktör Okan Buruk yönetiminde ısınma hareketleriyle başlayan antrenmanda koordinasyon, sür’at çalışması, top kapma çalışması yapıldı.

Antrenman öncesi gazete mensuplarının sorularını yanıtlayan Danimarkalı futbolcu Victor Nelsson, Dünya Kupası serüvenini değerlendirdi. İstedikleri seviyeye ulaşamadıklarını tamlayan Nelsson, “Orada gruptan eski gibi tek amacımız vardı yalnız bunu başaramadık. Fransa’ya karşı oynama şansı yakaladım. İyi dahi oynadığımı düşünüyorum ama sonuç olarak gruptan çıkamadığımız için hayal kırıklığına uğradık” ifadelerini kullandı. Takım arkadaşlarına göre Dünya Kupası nedeniyle fazla mesai yapan Nelsson, yerde durumun kendisini yormadığını dile getirerek, Fransız futbolcuların maçtan sonra kendisinden övgü ile bahsetmesine ilişkin, “Beni tebrik ettiler ve takımımıza şarap şans dilediler, yerde hâl beni mutlu etti” dedi.

Dünya Kupası’nın en güzel taraftarları

Geçen sezon gösterdiği performans ile yerde sezonki performansını kıyaslayan 24 yaşındaki futbolcu, “Bizim sayı iyi oyuncularımız var ve bize sayı yardımcı oluyorlar. Özellikle Torreira arkadaki dörtlüye sayı yardımcı oldu. O yüzden benim performansım takımla ilişkili” niteleyerek konuştu.

“Şampiyonluk kazanmak istiyorum”

Kendisiyle ilgilenen kulüplerle ilgili olarak düşüncelerini nâkil Danimarkalı futbolcu, “Şu zihin odak noktam Galatasaray ve saçta transfer tarafına enerjimi sayı vermiyorum. Galatasaray ile şampiyonluk kazanmak istiyorum ve odaklandığım şey yerde” şeklinde konuştu.

“Genç oyuncular kendini geliştirmeye açık”

Takımdaki genç oyuncuların performanslarını beğendiğini tamlayan muvaffakiyetli savunma oyuncusu, “Gerçekten sayı yetenekli oyuncular var. Mete ve Emin bunlardan bazıları. Hepsi kendilerini geliştirmeye açık oyuncular ve kimileyin gelip soru sorduklarında yardımcı olmaya çalışıyorum” dedi.

‘Takımda son iki sezonda neler değişti?’ sorusuna Victor Nelsson, “Daha rengi gol yiyoruz ve henüz rengi golle maç kazanıyoruz, bunun sebebi dahi tecrübeli oyuncular” şeklinde yanıt verdi. Danimarkalı futbolcu ayrıca, “Torreira sayı yardımcı oluyor ve takım olarak sayı iyi savunma yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Her maça kazanmak için çıkıyoruz”

Galatasaray’ın önündeki fikstürü dahi nine Nelsson, “Diğer takımların ne yaptığı bizi sayı ilgilendirmiyor. Çünkü tığ her maça kazanmak için çıkıyoruz. Odaklandığımız şey yerde” şeklinde konuştu.

Son olarak Arjantinli futbolcu Mauro Icardi ile ilgili dahi konuşan 24 yaşındaki futbolcu, “İyi ve sayı kaliteli tek oyuncu, ondan hem takım arkadaşları hem dahi taraftarlar memnundur niteleyerek düşünüyorum” diye sözlerini sonlandırdı.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.