Masa tenisi takımı Dünya Kupası: Boll, Dünya Kupası'na katılımını iptal etmek zorunda kaldı: “Gerçekten hayal kırıklığına uğradım”

fator

New member
Masa Tenisi Takımı Dünya Şampiyonası
Boll, Dünya Kupası'na katılımı iptal etmek zorunda kaldı: “Gerçekten hayal kırıklığına uğradım”

Dünya Kupası'ndaki startını iptal etmek zorunda: Timo Boll. Fotoğraf

© Tom Weller/dpa

Alman masa tenisi takımı, Güney Kore'deki Dünya Kupası'nda en iyi oyuncusu olmadan idare etmek zorunda kaldı. Timo Boll nihayet ilk maçın ardından katılımını iptal etti.

Alman masa tenisi yıldızı Timo Boll, Güney Kore'deki tüm takım dünya şampiyonasını kaçıracak. 42 yaşındaki rekor Avrupa şampiyonu, gözündeki iris iltihabından muzdaripti ve Almanya'da yapılan bir başka tıbbi muayenenin ardından Dünya Kupası'na katılımını iptal etti.

Takım arkadaşları yakın zamanda ABD'ye karşı ilk Dünya Kupası maçını 3-0 kazanmışlardı ve sonuna kadar Boll'un planladığı gibi hafta sonu Busan'a gidebileceğini umuyorlardı.

Boll, “Dünya Şampiyonasını kaçıracağım için gerçekten hayal kırıklığına uğradım, özellikle de fiziksel olarak kendimi çok iyi hissettiğim ve formumun iyi olduğu için” dedi. “Fakat daha önce de irisimde bu tür bir iltihaplanma olmuştu ve doktorlar bana bunu uygun şekilde tedavi etmemi ve optik sinirin kalıcı olarak hasar görmemesi için tedavi etmemi tavsiye etti.”

dpa

#Konular