Küme düşme: yenilgideki isyanlar: Armina Bielefeld çaresiz

fator

New member
küme düşme
Ayaklanmalar felakette: Armina Bielefeld çaresiz

Wiesbaden’de Bielefeld taraftarları sahaya işaret fişekleri attı. Fotoğraf

© Jörg Halisch/dpa

Wiesbaden’deki küme düşme ilk maçındaki şerefsiz olaylar, ikinci lig Arminia Bielefeld için bir sonraya sahip olacak. Ancak öncelikle ikinci ayak için önlemler alınmalıdır.

Arminia Bielefeld için kendi taraftarlarının şiddetiyle baş etmedeki çaresizlik, son düdükten sonra, SV Wehen Wiesbaden’e karşı küme düşmenin ilk maçında 0: 4’lük yenilgideki spor fiyaskosundan önceki kadar büyüktü.

Antrenör Uwe Koschinat ve kulüp idolü Fabian Klos, Arminia taraftarlarının neredeyse bir maçın yarıda kalmasına neden olan skandal performansına yönelik herhangi bir eleştiriden kaçındı ve suçu takımın üzerine attı.

Bielefeld koçu: Takım genel olarak başarısız oldu

Klos gözlerinde yaşlarla “Hayranlara kızmalı mıyım? Yapamam” dedi. “Kulübün verdiği imajla ilgili. Taraftar bu sözde takımın sahaya koyduklarına tepki gösteriyor. Kendimi bu takımın önüne koyamıyorum.”

Koschinat, şiddetli tepkileri anladığını da ifade etti. Bunlar “sıralı değildi”. “Ama sebebini söyledik. İnsanlar artık ne bugün ne de geçen hafta sunduğumuz şeye tahammül sınırına sahip değiller.” 2. Bundesliga’nın Magdeburg’a 4-0 mağlup olduğu son maç gününde olduğu gibi, takımı “genelde başarısız oldu”.

Kitlesel isyanlar nedeniyle hakem Benjamin Brand, maçın bitmesine kısa bir süre kala her iki takımı da kabinlere gönderdi. Bielefeld taraftarlarının sahaya defalarca havai fişek atması ve hatta bazılarının sahaya saldırmaya çalışması üzerine maç 21 dakika askıya alındı.

Wehen Wiesbaden’in forvet oyuncusu Benedict Hollerbach, skandal olaylarla ilgili olarak “İki metre yanıma havai fişek isabet etti. Son derece tehlikeliydi. Daha önce hiç böyle bir şey yaşamamıştım. Korkmuştum” dedi. Ancak polis konuk taraftar bloğunun önüne geldiğinde devam etti. Klos daha sonra “Hakem başka bir havai fişek patlarsa oyunu durduracağını söyledi” dedi.

Armina taraftarlarla diyaloğu duyurdu

Arminia şimdi Alman Futbol Federasyonu tarafından sert bir ceza ile tehdit ediliyor. Kısa süre nedeniyle, Bielefeld takımının Salı günkü rövanş için herhangi bir sonuçtan korkmasına gerek yok. Bu, Wehen Wiesbaden teknik direktörü Markus Kauczinski’nin ruhuna uygun. 53 yaşındaki oyuncu, “Boş bir stadyumla ilgilenmiyorum. Hayalet bir oyun istemiyorum” dedi. Ancak Doğu Vestfalya’dan sorumlu olanları, maçın güvenli bir şekilde yürütülmesini sağlamak için taraftarlarla birlikte çalışmaya çağırdı.

Bielefeld’in genel müdürü Christoph Wortmann, taraftarlarla hemen bir diyalog kurduğunu duyurdu. “Taraftar temsilcileriyle konuşacağız ve Bielefeld’de olumlu bir atmosfer yaratabileceğimiz bir maç yönetebileceğimizi umuyoruz. Arminia Bielefeld’in saha içinde ve dışında tekrar böyle bir yüz göstermemesi için her şeyi deneyeceğiz. ” dedi 46 yaşındaki.

Taraftarların davranışlarını sert bir şekilde eleştirdi. Wortmann, “Anlayabildiğim tüm hüsran ve hayal kırıklığıyla birlikte, burada olanlar çok ileri gitti. Olası fiziksel yaralanmalardan da bahsediyoruz,” dedi. Ancak profesyonelleri utanç verici olaylarda suç ortaklığı yapmaktan da aklamak istemedi: “Taraftarlardan ancak takımın performansı için özür dileyebilirim. Bir oyuna böyle yaklaşamazsınız.”

dpa

#Konular