Küme düşme savaşı: Dardais Hertha-Schelte: “Büyük bir zihniyet sorunu”

fator

New member
küme düşme savaşı
Dardais Hertha azarlıyor: “Devasa bir zihniyet sorunu”

Hertha’nın koçu Pal Dardai ve ekibi küme düşme tehlikesiyle karşı karşıya.. Fotoğraf

© Federico Gambarini/dpa

Hertha Berlin için miydi? Koç Dardai, Köln’deki dedikoduların ardından zor bir karar verir. Eleştirilerden de kaçınmıyor. Pazar günü üyeler buluştuğunda, büyük bir sorun çıkma riski vardır.

Mantıksız azim sloganları atma havasında olmaması Pal Dardai’ye bir övgüdür. 1. FC Köln’deki 2:5’ten sonra Hertha BSC teknik direktörünün sözleri, Bundesliga’ya ilk veda konuşmasından başka bir şey değildi.

Dardai, ekibinin genel olarak kaliteyi reddetti. Çok az hız, hatta çok az zihniyet – sınıf bu şekilde korunamaz. Macar istifa ederek, “Takım bu şekilde satın alındı” dedi.

Berlin yönetiminde üçüncü kurtarma görevinden önce yıllardır hata yapan diğerlerine parmakla işaret etmek Dardais’in tarzı değil. Kendisi de çok önemli bir ihmali kabul etti. Yani, görünüşe göre takımı fazla tahmin etmiş olmak. 47 yaşındaki futbolcu, “Hatayı kendimde arıyorum” dedi: “Belki hücum futbolu hakkında çok konuştum. Savunmada istikrar olduğunu hissettim. Açık. Sadece hızımız ve düellomuz yok. 30 metrenin üzerindeki her sprinte ayak uyduramadık.”

Dardai: “Hafta sonu ne olduğunu görün”

Kalite bir şeydir, ancak tutum eksikliği suçlamaları daha da kötüydü. Koç, “Büyük bir zihniyet sorunumuz var” dedi: “Muhtemelen katı olmam gerekecek.” İstatistiklere baktığında, başını sallamaya devam etti. Daha önce beş iç saha maçında birlikte bir gol atan Köln takımı, Dardai’nin FC Schalke 04’teki 5-2 berabere dönüşünden önce olduğu gibi sadece beş gol yemekle kalmadı. Direğe iki vuruş daha, 31 şut ve güçlü Hertha kalecisi Oliver Christensen’in performansı, unutulmaz bir fiyasko olabilirdi.

Bu yüzden Dardai, masanın dibindeki bu görünümden sonra küme düşmekten bahsetmek aptalca olurdu. “Konuşmamıza veya konuşmamıza izin verilmiyor” dedi: “Sadece çenemizi kapalı tutup hafta sonu ne olacağını görmeliyiz. Ardından Pazartesi günü bir analiz yaparız. Hala şansımız varsa, Bohum için hazırlanmalıyız.”

Dardai, ekibinin 2:1 önde olduğu ve Jessic Ngankam’ın da skoru 3:3 yapmanın eşiğinde olduğu yönündeki güven verici argümanları kabul etmedi. “İki güzel gol attık ama burada hiçbir şeyi hak etmedik. Ve Jessic’in 3-3 kazanmasından bahsetmek büyük saçmalık.” Takımın karakteri iyi. Koç, “Birbirlerine yapışıyorlar, orada kötü bir çocuk yok” dedi: “Ama bugün sahada hiçbir şey görmedim.”

Patlayıcı Hertha genel kurulu

Başkent kulübündeki ruh hali Pazar günü genel kurulda daha da kötüleşebilir. Hertha sadece sporda değil, finansal olarak da boyuna bağlı. Yine 2. Bundesliga için olan lisans henüz onaylanmadı. Spor direktörü Benjamin Weber, “Yeniden yapılanma sürecindeyiz. Personel maliyetlerini temelden azaltmak zorundayız” dedi.

Berlin sergi salonunda çalkantılı olmalı. Bir üyeden tüm Yürütme Komitesini oylama önergesi, daha çok clubbing ve kabare kategorisinden gelir. Ancak uzun süreli yönetim üyesi Ingmar Pering’in gürültülü istifasının ardından, Başkan Kay Bernstein’ın rolü de dahil olmak üzere hararetli tartışmalar programlandı. Azim sloganları aslında taraftarlar arasında popüler olan kulüp patronunun işine gelmeyecektir.

dpa

#Konular