Kırmızı! Roger Schmidt Portekiz’de şişe fırlatarak skandala yol açtı

fator

New member
Portekiz Futbol Ligi
Şişe fırlattıktan sonra kırmızı: Antrenör Roger Schmidt, Portekiz’de bir skandala neden oldu

“Evet, arkamdan gelen taraftarların provokasyonlarına biraz tepki gösterdim”: Roger Schmidt

© Dean Mouhtaropoulos / Getty Images

Alman teknik direktör Roger Schmidt, kulübü Benfica Lizbon maçında taraftarların üzerine plastik şişe fırlattı. Şimdi bir askıya alma ile karşı karşıya.

Alman teknik direktör Roger Schmidt, çabuk huylu yapısıyla tanınır. Portekiz’de, bu şimdi eski Leverkusen ve Eindhoven teknik direktörüne kırmızı kart kazandırdı. Şu anda Benfica Lizbon’da bulunan Schmidt, geçen hafta sonu FC Vizela’ya karşı 2-0’lık galibiyette kalabalığa plastik su şişesi attığı için oyundan ihraç edildi. Şişe, son düdükten hemen önce Benfica yedek kulübesinin arkasındaki tribünlerden sahaya uçtu ve skoru 2-0 yapmak için belirleyici golü kutlayan Schmidt’in kafasına neredeyse çarptı.

Şimdi Schmidt’in kilidin boyutunu beklemesi gerekiyor. Ancak bununla başa çıkabilecek çünkü hafta sonu kendisi ve Benfica için çok olumlu geçti. Kendi galibiyetleri ve takipçiler FC Porto’nun Pazar günü evinde Gil Vicente’ye tamamen sürpriz bir şekilde 2-1 yenilmesi sayesinde, “Adler” savunan şampiyonlar ve ezeli rakipleriyle arasındaki farkı 22 sayının ardından sekiz sayıya çıkarmayı başardı. toplam 34 oyun.

FC St. Pauli, Hansa Rostock’a karşı

Hamburg’da yüksek riskli maç: Rostock taraftarları Millerntor Stadyumu’nu sisliyor – görevli yaralandı

Roger Schmidt: “Kırmızı kartı kabul edin”

55 yaşındaki futbolcu, Cumartesi akşamı geç saatlerde lig maçından sonra gazetecilere “Evet, arkamdaki taraftarların kışkırtmalarına biraz tepki gösterdim. Buna izin verilmiyor, bu yüzden kırmızı kartı kabul ediyorum. Hepsi bu kadar.”

Şişeyi fırlattıktan sonra Schmidt, ev sahibi takımın kabadayı taraftarlarıyla da tartıştı. Kırmızı kartın ardından soyunma odasına giderken iki eliyle sonucu göstererek Vizela taraftarına “veda etti”. Bir eliyle iki parmağını kaldırdı ve diğer eliyle sıfırı işaret etti.

tis
DPA

#Konular