Kayakla atlama: Wellinger tur zaferinde: Bunu her seyirci gibi biz de istiyoruz

fator

New member
Kayak atlayışı
Wellinger tur zaferinde: Bunu her seyirci gibi biz de istiyoruz

Almanya’nın Four Hills Turnuvası’nda zafer umudu: Andreas Wellinger. Fotoğraf

© Urs Flueeler/KİLİT TAŞI/dpa

Andreas Wellinger, yaklaşan Four Hills Turnuvası’nın Alman umutlu oyuncularından biri. Bir röportajında çapraz bağ yırtılmasının ardından yaşadığı zor dönemden de bahsediyor.

Kayakla atlama sporcusu Andreas Wellinger, Almanya’nın 22 yıl aradan sonra Four Hills Turnuvası’ndaki ilk genel zaferiyle ilgili ısrarcı sorulardan rahatsız değil.

28 yaşındaki oyuncu, “Bild am Sonntag” dergisine verdiği röportajda, “Yılın bu zamanında ilgiyi gördüğümüz ve birçok spor tutkununun bizi izlediği için mutluyuz” dedi. “Çünkü biz de turu kazanmayı her seyirci kadar istiyoruz.”

Geleneksel turu en son bir Alman kayakla atlama sporcusu 2001/2002 yılı başında Sven Hannawald kazanmıştı. Bu sefer perşembe günü Oberstdorf’taki elemelerle başlayacak, ardından Garmisch-Partenkirchen, Innsbruck ve Bischofshofen’deki müsabakalar takip edecek ve tur 6 Ocak’ta sona erecek.

Kendi rolünüzün farkında

“Alman bayraklı bir atlayıcının 6 Ocak’ta yeniden zirveye çıkmasını istiyoruz. Çoğu zaman çok yakındık,” diye vurguladı Wellinger. Ne bekleyeceğini bildiği için onun için daha kolay olacak. “Çünkü çoğu zaman farklı durumlarda bulundum: Yabancı rolünde ya da favori rolünde.”

Olimpiyat şampiyonu, yırtık çapraz bağın etkilerinden artık tamamen kurtuldu ve bu kış, Karl Geiger ve şaşırtıcı derecede güçlü usta Pius Paschke ile birlikte Almanya’nın umudu olarak görülüyor.

Wellinger, asla vazgeçmediği için son derece gurur duyduğunu belirterek, “Aslında hiçbir zaman şüphem olmadı.” Tepeye ve zirveye geri dönmek istediğini her zaman biliyordu. “Devam ettim çünkü bunu yapabileceğimi biliyordum. Ve bunu yaparken her zaman eğlenmiştim.” Eğlence kaybolursa, onu kendi haline bırakacaktır. Wellinger, “O sırada ne kadar iyi olduğum önemli değil” diye vurguladı.

dpa

#Konular