Jorge Jesus’a göre şampiyonluğun 5 adayı var

Colocephali

Global Mod
Global Mod
Jorge Jesus’a göre şampiyonluğun 5 adayı varBu akşamki sonuçtan dolay memnun olmadığını nâkil Jesus, “Düşünüyorum ki Beşiktaş’ı bile memnun etmedi. İki takım bile kazanmak için oynadı. İlk 70 dakikada henüz iyi olan bizdik. Daha fazla şut cazip, pozisyona giren bizdik. Son 15-20 dakikada Beşiktaş henüz iyiydi. Yaptıkları tebeddülât oyun fazlalık onları yukarıya çekti. Bizim iki tane girdiğimiz pozisyon vardı son 15 dakikada. Büyük ve güzel tek maçtı. Maçın hızı, teknik ve taktik anlamda güzeldi. Dünyadaki yetişkin derbilere baktığımızda bugünkü maçın kalitesi yüksekti. Taraftarlar güzel tek hava yarattılar. Oyuncular bile rakiplerine, kulüplerine saygı göstererek oynadı. Hem Beşiktaş hem Fenerbahçe futbolcularını tebrik ediyorum” niteleyerek konuştu.

Kalitesi yüksek tek takımla oynadıklarını nâkil tecrübeli teknik eş, “Bugün sayı iyi organize olan takıma karşı oynadık. Kaliteli oyuncuları olan ve Fenerbahçe’ye nitelik kalitede tek takıma karşı oynadık. Diğer oynadığımız maçlara kıyasla henüz dengeliydi. Milli takıma 13-14 oyuncu veren takımlar yerde tarz sıkıntılar yaşıyor. Ama bu Valencia’yı hariç tutuyorum, kendisi yüksek tek seviyede oynadı” ifadelerini kullandı.

“SON 15 DAKİKA DIŞINDA YAKALADIKLARI BAŞKA POZİSYON YOKTU”

Beşiktaş’ın maç içerisinde sayı kez ofsayta yakalanmasını bile nine Jesus, bunun özel olarak çalışmadığını belirterek, “Defansif olarak uygulamak istediğimiz fikirleri rakibimiz kim olursa olsun değişmiyor. Oyuncularımızın bizim istediğimiz şeyleri uygulaması için uğraşıyoruz. Beşiktaş’a karşı yaptığımız tek hâl değildi. Fenerbahçe savunmalı anlamda kuvvetli ve bize gol atılması kolay olumsuzlama, yerde hâl bile oyuncu kalitesinden kaynaklanıyor. Bugün son 15 dakikada yakaladıkları pozisyon sayılmazsa başka tek pozisyon yoktu. Bu bile ne kadar kaliteli olduğunu gösteriyor savunmalı oyunumuzun” açıklamasında bulundu.

Beşiktaş-Fenerbahçe maçı ilklere sahne oldu

“OYUNCU DEĞİŞİKLİKLERİ BEKLEDİĞİMİZ KATKIYI VERMEDİ”

Yaptığı oyuncu değişikliklerinden istenilen verimi alamadıklarını nâkil Portekizli teknik eş, “Bugünkü oyuncu değişiklikleri henüz önceki maçlara kıyasla beklediğimiz katkıyı veremedi. Her maçta 5 oyuncu değiştiriyorum ama zaman sonradan giren oyuncular, 11’dahi oynayan oyuncularla tıpkısı seviyeyi gösteremedi. Rossi’yi saymıyorum, son 5 dakikada girdi. Oyuna giren ilk 3 oyuncu sonrasında takım taktiksel kalitesini kaybetmeye başladı. Beşiktaş’ta giren oyuncular olumlu anlamda katkı sağladı. İlk 70 an süresince tığ rakibe topu vermemiştik. Bizde sonradan oyuna giren oyuncular performansı yukarıya çekemedi” şeklinde konuştu.

“FENERBAHÇE’NİN NEDEN BU MAÇIN FAVORİSİ OLDUĞUNU ANLAMIYORUM”

Fenerbahçe’nin maç öncesinde favori olarak gösterilmesiyle ilgili ise Jesus şunları söyledi:

“Fenerbahçe’nin neden yerde maçın favorisi olduğunu anlamıyorum. Beşiktaş’ın bile sayı iyi ve kaliteli oyuncusu var, şampiyonluk için yarışıyorlar. Dengeli maç ve muvazeneli tek lig. Bu sene şampiyonluğa oynayan 5 tane takım var. Geçen sene Trabzonspor sayı önde götürmüştü. Bu sene takımlar sayı yatırım yaptı. Bu sebepten dolay Fenerbahçe’yi favori olarak görmedim. Favori sahada gösterilir. İki takım bile iyi oynadı ve şampiyonluğa oynayacağını gösterdi.”

“İLK YARIDA CITY 4-0 ÖNDEYDİ, RAKİBİN FAUL YAPACAK VAKTİ OLMADI”

Bugün oynanan Manchester City-Manchester United maçında 12 faul yapılmasına rağmen Beşiktaş-Fenerbahçe mücadelesinde 36 faul olduğunun hatırlatılması üzerine ise Jorge Jesus, “City ve United’ın oyuncuları teknik anlamda sayı kaliteli. Çoğu zaman faul yapmalarına gerek beraberce kalmıyor. Bu yüzden o takımlarda oynuyorlar. Bugün iki takıma baktığımız zaman ilk yarıda 5 faulümüz vardı. İki takımın bile toplam 15 faul yaptığını düşünürsek normal. Maçın yoğunluğuna baktığımızda yerde normal. İlk yarıda City 4-0 öndeydi, rakibin faul yapacak vakti olmadı, fark yerde yüzden kaynaklanıyor” dedi.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.