Jan Ullrich’in doping itirafı: “Devam etmek istiyorsanız, katılmalısınız”

fator

New member
Eski profesyonel bisikletçi
Jan Ullrich yıllardır doping yaptığını itiraf ediyor: “Devam etmek istiyorsanız, katılmalısınız”

Jan Ullrich doping, alkol ve uyuşturucu aşırılıkları ve çocuklarına olan sevgisinin hayatını nasıl kurtardığı hakkında her zamankinden daha açık bir şekilde konuşuyor

© Nico Kurth / yıldız

Jan Ullrich bir keresinde “Ben asla kimseyi aldatmadım” demişti. Artık açık: Sporcu gerçeği söylemedi. İle yapılan bir röportajda yıldız bunu yapmasının nedenlerini ilk kez anlatıyor.

Eski Tour de France galibi Jan Ullrich, telekom profesyoneli olarak görev yaptığı dönemde performansını artırmak amacıyla yaptığı kan dopingini ilk kez detaylı bir şekilde anlatıyor. Ullrich, “Eğer devam etmek istiyorsanız, katılmalısınız” dedi. yıldız. 1995 yılında profesyonel olarak Telekom Takımına katıldıktan sonra bu zorunluluğuna hızla boyun eğdi.

Jan Ullrich'in portresi

röportaj

Eski profesyonel bisikletçi
Jan Ullrich uyuşturucu, alkol ve doping dolandırıcılığı hakkında: “Ölümden çok uzakta değildim”

2 saat önce

O zamanlar doping “tamamen normal” geliyordu. “Genel tutum şuydu: Eğer bunu yapmazsanız bir yarışta nasıl hayatta kalacaksınız?” Ullrich, dopingi ayakta kalabilmek için bir zorunluluk olarak tanımlıyor. “Yardım olmadan, o zamanlar yaygın olan algı, silahlı çatışmaya sadece bıçakla gitmek gibi olacağı yönündeydi.”

Jan Ullrich: “Hain olmak istemedim”

Ullrich, İspanyol doping doktoru Eufemiano Fuentes ile bağlantısı olduğu ortaya çıktığı için 2006 yılında Fransa Bisiklet Turu’ndan ihraç edilmişti. Dem yıldız Daha önce havayı temizlemediği için pişman olduğunu söyledi. Ama o zamanlar bu mümkün olmazdı. “2006’da hain olmak istemediğim için konuşamadım.” Bu senaryo kendisine tekrar tekrar anlatıldı: “Avukatlar bana şunu söyledi: Ya dışarı çıkıp her şeyi yerle bir edersin, ya da hiçbir şey söylemezsin. O zaman ikinci öneriye karar verdim. Çünkü her şeyi yıkmak, her şeyi yıkmak anlamına gelir.” aynı zamanda “birçok insanı da benimle birlikte uçuruma sürüklüyorum” demek istedim.

#Konular